Ani v říjnu nekončíme. Uplynulý víkend jsme se zúčastnili 52. ročníku Borského Krosu, který uspořádal Borský klub lyžařů Machov. Tohoto tradičního skvěle zorganizovaného přespolního běhu se zúčastnily všechny naše tréninkové skupiny v celkovém počtu 46 „Olfiňáků”. Na stupně vítězů se probojovali:
🥇Král David, Kysela Vojtěch, Bednář William, Bímanová Aneta, Melichar Pavel, Bouček Lukáš
🥈Baťková Elen, Drtinová Adéla, Kohoutek Adam, Horká Lucie, Retková Klára
🥉 Serbousek Vojtěch
🥔 Johan Marek

Gratulujeme všem Olfiňákům za skvělé výsledky a vzornou reprezentaci klubu 🙂

 

Kromě Memoriálu Květy Lelkové, který jsme tento víkend úspěšně uspořádali, proběhlo souběžně mistrovství české republiky dorostu a dospělých  v běhu na kolečkových lyžích , které se již pravidelně koná v libereckému areálu Vesec.

Třídenního programu se zúčastnila vybrána skupina našich  dorostu a juniorů. Na start jsme postavili 5 trutnovských závodníků, včetně naší nejzkušenější odchovankyně a reprezentace Terce Beranové, která si medailově počítala nejlépe. Z pátečního sprintu a dvou distančních závodů vybojovala rovnou 3️⃣x 🥈republikovou medaili. Medailové umístěním zazářila i naše juniorská reprezentantka Jana Leblochová, která dojela na 🥉 pozici v distančním závodě volnou technikou. Výborný výsledek Jana zaznamenala i v sobotním distančním závodě klasicky kde dojela na 5. příčce a v pátečním spritnu vybojovala 10. místo. Skvěle se vedlo taky našim starším dorostencům. Pavel Melichar obsadil v pátečním sprintu 8. příčku a v distančních závodech dokázal toto místění ještě překonat, kdy v sobotu dojel na 5. pozici a v neděli dokončil závod na 4. pozici s minimální 1.5s ztráty na medailovou příčku. Mezi dorostenkami se opět neztratila ani Aneta Bímanová, která si v pátek  i sobotu dojela pro 6. pozici a v neděli obsadila 9. příčku. Posledními zástupci z „Olfiňáků” byli na startu junioři. Lukáš Bouček si dojel pro 12.,13.,14. příčku a Petr Nesládek nastoupil pouze do nedělního závodu volnou technikou, kde skončil na 16. místě.

Opět posíláme gratulace našim dorostencům a juniorům za skvěle vykonané výsledky!

Milí sportovci a kamarádi, Olfin car ski team si vás dovoluje pozvat na již 38. ročník memoriálu Květy Lelkové, který patří do poháru přespolních a lyžařských běhů Královehradeckého kraje. Start přespolního běhu🏃‍♂️ se koná 30. září na trutnovské Paradráze. Závod je určen pro všechny věkové kategorie, od nejmenších předškoláků (od ročníku 2018) až po veteránské kategorie.
Neváhejte a přijďte si zazávodit a zažít skvělou závodní atmosféru.

Výsledky naleznete zde: 

V sobotu,

30.9.2023 pořádáme Memoriál Květy Lelkové. Žádáme tímto rodiče a příznivce klubu, zda by mohli v pátek (spíš muže) od 15.00 hod pomoci při přípravě stadionu a v sobotu (i maminky) při závodech. Určitě uvítáme i tradiční napečené dobroty pro děti v cíli.

Děkujeme!!

 


Poslední zářijovou neděli hostil letos první pohárový závod královohradeckého svazu lyžařů pro sezónu 2023/2024 TJ Spartak Vrchlabí v areálu Vejsplachy.
Vejsplachský kros letos proběhl rozdílnou formou startu, kdy od ročníku 2017 byly na programu intervalové starty a trať byla doplněná speciálními překážkami.
Na start přespolního běhu se postavilo téměř 350 startujících ve všech věkových kategoriích (od mlíčňáků po veterány) a na startu nechybělo ani 51 sportovců „Olfiňáků”. Z tohoto nemalého počtu startujících se dokázalo prosadit rovnou 12 trutnovských nadějí na stupně vítězů a dalších 6 zůstalo těsně za medailovými pozicemi:

🥇Bednář William, Bímanová Aneta, Melichar Pavel, Bouček Lukáš
🥈Král David, Králová Denisa, Kysela Jiří, Šretr Oskar, Kysela Vojtěch, Retková Klára
🥉Kysela Rudolf, Bureš Jakub
🥔 Holá Tereza, Serbousek Vojtěch, Kornfeldová Amálie, Maňhal Petr, Horká Lucie, Johan Marek

Gratulujeme Všem sportovcům za skvělé výsledky a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu.

A posíláme 👍 do Vrchlabí za skvěle zorganizovaný závod.

Nyní nás čeká příprava a organizace 38. ročníku MEMORIÁLU KVĚTY LELKOVÉ, který se uskuteční již za týden 30.9.

Zde naleznete aktuální seznam plateb členských příspěvků: 

Druhý zářijový víkend odstartovala nová sezóna přespolních běhů🏃‍♂️💨, které jsou nezbytnou součástí přípravy na zimu našich lyžařů. Jak už to tak tradičně bývá, první závod, kterého se zúčastnilo 42 startujících „Olfiňáků” ve všech věkových kategorií, uspořádal T.J. Sokol Studenec. V rámci 48. ročníku Royal Bay Posvícenského Koláče jsme získali 5x🥇5x🥈3x🥉 cenné kovy a to zásluhou:

Letní prázdniny utekly poměrně svižným tempem a jak to už pravidelně bývá, skupina dorostu a dospělých vyrazila za “prvním” sněhem do německého Oberhofu, kde absolvovali první hodiny tréninku na sněhu ve specializovaném tunelu určeném výhradně pro běžce na lyžích a biatlonisty. Kromě tréninku na lyžích využili „Olfiňáci” i skvělého zázemí, které toto sportovní město poskytuje, a to zejména kolečkových drah a upravených lesních tratí pro běhání.
Po příjezdu z tréninkového kempu se užší výběr skupiny dorostu a dospělých zúčastnil Krušnohorského Poháru na kolečkových lyžích v německém Altenbergu, kterého se zúčastnili všechny velké i malé lyžařské oddíly.
V sobotu 2.9. byl na programu v dopoledních hodinách prolog volnou technikou. Nejlepším výsledkem se ukázala momentálně nejlepší trutnovská reprezentanta Terka Beranová, která kategorii žen suverénně ovládla🥇. Druhé nejlepší umístění zaznamenal Pavel Melichar (st. dorostenec), který skončil na 7. pozici. Dále se v dobré formě prosadil zbytek týmu: 10. Aneta Bímanová (st. dorostenka), 13. Jana Leblochová (juniorka) a 14. Lukáš Bouček (junior).
V odpoledních hodinách byl na programu běžecký kros. Jako v ranních hodinách dokázala znovu opanovat svůj závod Terka Beranová🥇. Kromě Terky se tentokrat postavili na stupně vítězů duo Pavel Melichar🥉a Jana Leblochová🥉, kde oba dokončili závod na bronzové pozici. Oproti ránu se dokázala zlepšit i 7. Aneta Bímanová a 8. Lukáš Bouček.
Završením závodního víkendu byl pak stíhací závod klasicky. Stejně jako předchozí den opanovala kategorii žen Terka Beranová!🥇, která nad druhou ženou vyhrála v celkovém pořadí o téměř dvě minuty. Skvělý třetí závod zajel i Pavel Melichar, který do posledních metru bojoval o bronzovou příčku v celkovém pořadí, bohužel na poslední chvíli ho stihli předjet dva soupeři a tak dokončil etapový závod na 5. příčce. Do nejlepší desítky se prosadil i zbytek „Olfiňáků”. Na 7. místě v celkovém pořadí skončila Jana Leblochová, na 8. pozici dojel Lukáš Bouček a 10. pozice patří Anetě Bímanové.
Posíláme velkou gratulaci z skvělé výsledky a děkujeme za reprezentaci! 🙏
Nyní skupinu dorostu a dospělých čeká příprava na MČR na kolečkových lyžích, která se opět koná v Liberci.

Děkujeme všem rodičům a dětem, který se aktivně zapojili do organizace půlmaratonu <3

Tisková zpráva od našeho mediálního partnera Trutnovinky: https://trutnovinky.cz/sport/atletika-beh/2023/cerven/olfincar-trutnovsky-vyhral-suverenne-matej-zima/ a https://trutnovinky.cz/sport/atletika-beh/2023/cerven/foto-budouci-pulmaratonci-v-centru-trutnova-behaly-i-deti/ 

 

Aktuální stav členských příspěvků ke květnu 2023 naleznete zde:

 

 

Tento týden proběhlo vyhlášení nejlepších sportovců města Trutnov za rok 2022, kde  jsme se opět neztratili v konkurenci trutnovských oddílů. Velkou radost nám udělala naše dlouholetá zástupkyně Terka Beranová, která se stala absolutním vítězem v kategorii nejlepší sportovec města Trutnov. Terka si tuto prestižní cenu zasloužila díky svému úžasnému 20. místu na Zimních olympijských hrách a skvělé 6. příčce ve Světovém poháru.

Vážení sportovní přátelé,

rezervujte si v kalendáři tento termín, aby jste si trochu protáhly nohy na tratích 5, 10 a 21 km nebo třeba trochu přiložili ruku k dílu v rámci realizace závodu. Za účast i za pomoc budeme rádi. Kontakt: Pavel Šimek; 605733327; Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.