Dnes (24.9.) a zítra (25.9.) hostí Liberecký Vesec dvoudenní mistrovství republiky na kolečkových lyžích. Dnes byl na programu sprint volnou technikou, ze kterého si odvážíme excelentní stříbrnou medaily, kterou vybojovala 🥈 Matilda Ježková! v kategorii dorostenek starších. Rovněž se v této kategorii dokázaly prosadit na 10. příčce Lucka Mračková, 11. Eliška Bímanová a v závěsu následovala na 12. pozici Jana Leblochová. V kategorii mladších dorostenek se umístila mezi top 10 nová oddílová členka Aneta Gultová, která skončila na 8 pozici.
V kategorii dorostenců mladších dojel do cíle na 14. příčce Alexandr Síč. O ročník starší gategorii dorostenců starších obsadil Lukáš Bouček 35. příčku. Poslední dva zástupce jsme měli v kategorii juniorů, kde v cíli obsadil 17. příčku Aleš Škoda a 19. pozici Dominik Kašpar.
Zítra nás čeká intervalový závod volnou technikou, držte palce 🤞🏼🍀. Ať to cinká 💪🏻

Dnes (19.9.) se uspořádalo druhé kolo o pohár přespolních a lyžařských závodů Královehradeckého kraje. Pořádání události se zhostila sportovní akademie Špindlerův Mlýn na Horních Mísečkách. O pohár Sportovní akademie v přespolním běhu se zúčastnilo od nejmladších benjamínků až po nejzkušenější kategorii mužů a žen celkem 38 „olfiňáku a olfiňaček“. Z tohoto nemalého počtu trutnovských reprezentatnů se prosadilo na stupně vítězů rovnou 7 „Olfiňáků“. Na nejvyšší příčku stupňů vítězů se prosadili: CHLUMSKÁ Natálka (kat. benjamínci), KRÁL David (kat. benjamínci), KYSELA Vojtěch (kat. žáci mladší), MATOUŠKOVÁ Zuzana (kat. ženy). Na stříbrné příčce doběhla do cíle BAŤKOVÁ Meliska (kat. žákyně nejmladší) a bronzovou medaili získali: KYSELA Rudolf (kat. benjamínci) a Buka Tomáš (kat. muži).  Všem oddílovým reprezentantům, kteří se postavili na start přespolního běhu, GRATULUJEME ! 

Nyní vyhlížíme mistrovství České republiky na kolečkových lyží dorostu a dospělých, které se koná příští týden 24.-26. 9. v Liberci, a také 3. kolo o pohár přespolních a lyžařských závodů Královehradeckého kraje, které se koná ve Vrchlabí (26.9. Vrchlabský kros). 

Výsledky ze závodů lze dohledat na: http://zavody.czech-ski.com/event/list?filter.deprtmentid=3

 

Milí sportovci a kamarádi, Olfin Car Ski team si vás dovoluje pozvat na již tradiční přespolní běh 🏃‍♂️ , který se koná 2. října na trutnovské Paradráze. Jedná se o 36. ročník memoriálu Květy Lelkové. Závod je určen pro všechny věkové kategorie, od nejmenších chlapců a děvčat až po veteránskou kategorii.
Neváhejte a přijďte si zazávodit a zažít závodní atmosféru.

Veřejný závod v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje v přespolním běhu.

PROPOZICE

 • Pořadatel: OlfinCar Ski team Trutnov
 • Datum: sobota 2. 10. 2021, start první kategorie v 9:30 hodin
 • Místo: Trutnov – běžecký areál Paradráha
 • Start: hromadné starty ve všech kategoriích
 • Přihlášky: do 29.9.2021 na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Startovné: Předškolní děti zdarma, žactvo 10 Kč, dorost 20 Kč, dospělí 30 Kč.
 • Prezentace: V závodní kanceláři 8:00 – 9:00 žactvo, do 9:30 dorost a dospělí.
 • Ceny a vyhlášení: Předškolní děti se nevyhlašují, bez výsledků, pro každého účastníka závodu drobná cena v cíli. Ostatní kategorie 1. - 3. místo diplom a věcná cena.
 • Různé: Krajský přeborník se nevyhlašuje v kategoriích od juniorek a juniorů výše.
  • Upozornění: Zákaz parkování aut mimo vyhrazená místa! Závodníci, funkcionáři a diváci se zúčastňují závodu na vlastní nebezpečí. Závodí se podle platných pravidel lyžařských závodů, soutěžního řádu pro sezónu 2021/2022 a tohoto rozpisu. Závodníci, doprovod, členové SLČR jsou pojištěni souhrnu smlouvou. Více ke smlouvě na https://www.czech-ski.com/beh-na-lyzich/dokumenty. Pro všechny účastníky akce platí nařízení MZ - účast povolena jen při splnění podmínek bezinfekčnosti (test AG/PCR, očkování, do 180-ti dní po nemoci). Potvrzení se odevzdává při prezentaci. 

KATEGORIE

 • předškolní dívky a chlapci 2016 a mladší ...100 m
 • minižákyně a minižáci 2015 – 14 ...400 m
 • nejmladší žákyně a žáci 2013 – 12 ....800 m
 • mladší žákyně a žáci 2011 – 10 ...1 500 m
 • starší žákyně 2009 – 08 .............2 000 m
 • starší žáci 2009 – 08 ................. 3 000 m
 • mladší dorky 07+U15 2007-06 ... 3 000 m
 • mladší dorci 07+U15 .2007-06 ... 3 000 m
 • starší dorky 2005 – 04 .............. 3 000 m
 • starší dorci 2005 – 04 ............... 6 000 m (2x3 km)
 • ženy – juniorky 2003 a starší ......3 000 m
 • muži – junioři 2003 – 82 ............9 000 m (3x3 km)
 • muži – veteráni 1981 a starší .... 9 000 m (3x3 km)

POŘADATELÉ

 • Vladimír Šlofar - ředitel závodu
 • Martina Švarcová - hlavní rozhodčí

Po plánované burze oblečení, která bude v klubovně při přespolním běhu (2.10.2021), si budete mít možnost si objednat zimní oblečení ATEX - převlekové soupravy, kombinézy, vesty, čepice, čelenky. Došlo k mírnému zdražení, přesné ceny uvádím níže. Objednávejte si u svých trenérů.

Kdo by měl zájem dát do burzy věci, ze kterých vaše děti již vyrostly, přineste je do klubovny do přespoláku s lístečem, kde bude uvedená cena, jméno, kontakt, kdo věc prodává. Pak si prodávající a kupující spolu vykomunikují podmínky obchodu laughing.

Ceny nového zimního oblečení ATEX:

kombinéza vršek (dámská, pánská) slabá - 1427,- Kč

                                                   zateplená - 1512,- Kč

                          dětská                slabá - 1125,- Kč

                                                    zateplená - 1209,- Kč

kombinéza kalhoty (dámské, pánské) slabé - 1112,- Kč

                                                      zateplené - 1233,- Kč

                            dětské                 slabé - 786,- Kč

                                                       zateplené - 883,- Kč

převlekové bundy (pánské, dámské) slabé, zateplené - 2383,- Kč

                           dětské                 slabé, zateplené - 2177,-

převlekové kalhoty (pánské, dámské) slabé, zateplené - 1669,- Kč

                            dětské                 slabé, zateplené - 1451,- Kč

vesta pánská, dámská, slabá, zateplená - 1621,- Kč

vesta dětská, slabá, zateplená - 1233,- Kč   

čepice dvouvrstvá - 350,-

čepice dvouvrstvá s bambulí - 350,- Kč

čelenka - 144,- Kč

V sobotu 11.9.2021 se členové oddílu zúčastnili přespolního běhu Posvícenský koláč 2021 ve Studenci. Všem zúčastněným blahopřejeme, nejlepších výsledků - umístění na stupních vítězů - dosáhli tito závodníci:

David Král, Melisa Baťková, Denisa Králová, Jiří Kysela, Filip Stangler, Jan Horáček, Vojtěch Kysela, Petr Maňhal, Alžběta Jindrová, Aneta Bímanová, Tomáš Nesládek, Lucie Mračková, Veronika Černá.

Nejmladší účastnicí závodu z našeho klubu byla Adélka Vrabcová, která už začíná sbírat zkušenosti jako závodnice. 

První zářijový víkend se uspořádal 52. ročník přespolního běhu 🏃‍♂️Okolo Petruškových vrchů 🏔, kterého se zúčastnila skupina dorostu a dospělých. Na start závodu ve Vysokém nad Jizerou se postavilo celkem 12 trutnovských borců. V kategorii žáků starších (U15) vybojoval prvenství Pavel Melichar🥇. Ve stejné kategorii se také dokázal prosadit na stupně vítězů Tomáš Nesládek (U15), který obsadil bronzovou příčku. Ve stejném ročníku, ale holčičí kategorii, jsme měli rovněž dvojnásobné zastoupení na stupních vítězů. Na stříbrné příčce🥈doběhla Aneta Bímanová a v těsném závěsu následovala Alžběta Jindrová🥉.V dorostenecké kategorii chlapců U16, dorazil do cíle na bramborové pozici Alexandr Síč🥔pouhých pár metru za nejlepší trojkou. V kategorii dorostenců starších (U18) uspěl  Lukáš Bouček, který si domů odváží 🥈 medaili. V kategorii dívek rovněž doběhla na stříbrné🥈pozici Jana Leblochová, která bojovala až do cíle o první příčku. V téže kategorii doběhla do finiše na nepříliš populární 🥔 pozici Lucka Mračková a na 10. příčce Veronika Černá. V kategorii Juniorů chlapců jsme měli na stupních vítězů opět dvojnásobné zastoupení, ze 🥈příčky se radoval Dominik Kašpar a ze 🥉 medaile Aleš Škoda. V kategorii juniorek doběhla do cíle na 🥔 příčce Eliška Kálalová.

Všem moc gratulujeme ke skvělým výsledkům a těšíme se, co nám předvedou všichni „Olfiňáci” následující víkend (11. září) ve Studenci, kde se koná tradiční přespolní běh Royal Bay Posvícenský Koláč.

 

Uplynulý víkend (10. - 11. července) se konal již 4. ročník Skijáckého trojboje, který pořádal lyžařský klub ČKS SKI Jilemnice. Závod byl určen pro kategorie dorostu a dospělých. Z našeho oddílu se postavilo na start 13 sportovců (včetně současně nejúspěšnější trutnovské lyžařky Terky Beranové). Kromě našeho oddílu se akce zúčastnily všechny SCM kluby a kompletní reprezentační špička.
První den byl na programu běh na atletické dráze a v odpoledních hodinách sprint klasickou technikou. V běhu jsme získali 3 x 🥇. Zásluhou Elišky Bímanové (kategorie dorostenek starších), Terky Beranové (kategorie žen) a v kategorii mužů zvítězil Mike Ophoff. Těsně pod medailovým umístěním doběhla na 4. místě Klárka Retková (kategorie mladších dorostenek). Ve sprintu klasickou technikou se z medaile radovala opět Terka Beranová, která vybojovala 🥈 pozici. V dorostenecké kategorii dívek dojela na 4. místě Matilda Ježková a hned v závěsu Jana Leblochová na 5. pozici.
Druhý den se konal závod s intervalovým startem volnou technikou. V tento den jsme opanovali kategorii dorostenek starších, kde se z vítězství radovala 🥇 Jáňa Leblochová a o pouhých 10s ztráty dojela do cíle na 🥈 místě Eliška Bímanová. V kategorii žen se opět ukázala Terka Beranová, která dojela na 4. pozici.
V celkovém pořadí trojboje🥇🏆 zvítězila v kategorii dorostenek starších Jana Leblochová před druhou Eliškou Bímanovou. V kategorii žen ovládla trojboj 🥇🏆 Terka Beranová.
 
Výsledky jednotlivých „Olfiňáků“ za všechny tři závody:
 
Klárka Retková (U16W) - 4., 46., 30.
Jana Leblochová (U18W) - 5., 5., 1.
Eliška Bímanová (U18W) - 1., 10. , 2.
Matilda Ježková (U18W) - 6., 4.
Alžběta Dvorská (U18W) - 19., 33., 45.
Eliška Kálalová (U2OW) - 11., 6., 6.
Terka Beranová (ŽENY) - 1., 2., 4.
Lukáš Bouček (U18M) - 9., 30., 24.
Petr Nesládek (U18M) - 25., 29., 33.
Vojtěch Jindra (U18M) - 13., 17., 18.
Aleš Škoda - (U2OM) - 17., 6., 14.
Dominik Kašpar (U20M) - 15., 15., 10.,
Mike Ophoff (Muži) - 1., 16., 17.

Vážení sportovní přátelé,

dovolujeme si vás pozvat na již 6. ročník Olfincar Trutnovského půlmaratonu, který pořádá náš oddíl. Proto přihlašte sebe, člena rodiny nebo své známé a přijďte si proběhnou jednu z tratí 5, 10, 21 km včetně štafet. Samozřejmostí budou i dětské závody. Vše podstatné najdete na: https://www.trutnovskypulmaraton.cz/ 

Tímto prosíme i dobrovolníky, kteří by rádi pomohli s touto významnou akcí. Více info na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo 605733327.

Děkujeme!!!


Členka našeho oddílu Eva Vrabcová Nývltová dnes úspěšně vybojovala limit na letní olympijské hry v Tokiu 2021 na Pražském maratonu, kde při svém prvním závodě po mateřské dovolené, opanovala mistrovství ČR v čase 2:27:07, pouze 36 sekund za svým osobním maximem.
Gratulujeme !🙏👌

Kdo bude chtít objednat něco z letního oblečení, ať tak učiní do 5.5.2021 u svých trenérů.

Ceny letního oblečení ATEX

Tričko (atletický dres) - 665,- Kč

Kalhoty krátké - 483,- Kč

Kalhoty tříčtvrteční - 599,- Kč

Tričko (atletický dres dětský) - 556,- Kč

Aktuální stav členských příspěvků naleznete zde: 

Výběr naší skupiny dorostu se tento víkend účastní rakouského poháru v lyžařském středisku Ramsau am Dachstein. Na startu jsou vedle závodníků z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska, Švýcarska, Irska i všechny sportovní centra mládeže z ČR.