Ve čtvrtek 19.4.2012 proběhlo v jídelně ZŠ Komenského od 16 hodin slavnostní vyhlašování nejlepších sportovců klubu za sezonu 2011/2012. Vyhlášení začalo shrnutím sezony z pohledu klubu a poté následovalo vyhlašování nejlepších závodníků z jednotlivých skupin, které si připravili jednotliví trenéři.

Velmi zaujala prezentace skupiny žactva formou devítiminutového filmu, který dokumentoval žáky od přípravy po závodní činnost. Video připravil Jakub Opočenský, kterému tímto děkujeme. Nejlepší závodníky skupiny přípravka určil již tradiční "Pohár trenérů", jehož výsledky naleznete ZDE. Nejúspěšnějšími závodnicemi v této kategorii byly se shodným počtem nasbíraných bodů Janička Leblochová a Barbora Plecháčová. Na 3. místě se umístil Ondřej Krákora.

V kategorii žactva byla nejúspěšnější závodnicí vyhlášena Tereza Jakoubková, která se zároveň stala "Královnou bílé stopy pro rok 2011/2012". Tereza si přivezla 3 bronzové medaile z olympiády dětí a mládeže, bronz z Mistrovství ČR, bronz z Českého poháru a zvítězila v Poháru Královéhradeckého kraje. Na druhém místě byl vyhlášen Jan Zástava, který zvítězil ve Finále náborových závodů (dříve "Hledá se nová Kateřina Neumannová") a zvítězil v Poháru Královéhradeckého kraje. Byl také účastníkem na zimní olympiádě dětí a mládeže. Na třetím místě byla vyhlášena Vendulka Mračková, která si přivezla bronzovou medaili ze závodu štafet ze zimní dětské olympiády, vyhrála Krajský pohár a ve finále náborových závodů obsadila 4. a 5. místo.

Z dorostenců byl na prvním místě vyhlášen Martin Švarc, který obsadil 4. místo na MČR v individuálním sprintu a sprintu dvojic. V létě Martin vybojoval dvě bronzové medaile z letního MČR na kolečkových lyžích a ze Ski Tour Liberec, do kterého se započítával ještě výběh na Ještěd. Na druhém místě se umístila Barbora Švarcová, která zakončila svou první dorosteneckou sezonu na 8. místě v celkovém žebříčku, přičemž byla druhá ve svém ročníku, což je dobrým příslibem pro příští sezonu. Na pomyslných stupních doplnil Švarcovi Ondřej Dudek - medailista z letního MČR a stříbrný medailista z Českého poháru v Teplicích.

V kategorii dospělých nebyl nikdo vyhlášen. Prezentovala se pouze naše nejúspěšnější závodnice Eva Nývltová, reprezentantka ČR, která se v krátké prezentaci ohlédla za uplynulou sezonou. Závěr vyhlášení patřil rautu. Po občerstvení se "jen zaprášilo" :o) Snad budou mít závodníci také tolik chuti do tréninku na příští sezonu!