Tak by se dala v krátkosti popsat 13. ročník Jilemnické 50- tky. Ačkoli ve všech koutech republiky se potýkají pořadatelé s nedostatkem sněhu tak Horní Mísečky mohly nabídnout kvalitní tratě a slunné počasí v oba dva závodní dny.

V sobotním závodě volnou technikou na 22,8 km nastoupili Michal Karlík, Pavel Šimek a Pete Blahna, kteří skončili na 13., 4. a 8. místě ve svých kategoriích. Nedělní závod byl naopak plně ovládnut mladými talenty z Olfin Car Ski teamu Ondřejem Krákorou, který zvítězil celkově na trati 22,8 km klasicky a druhý v pořadí skončil jeho týmový kolega Milan Makovička. Starší generace laufařů se pak umístila na 2. místě v kategorii Lukáš Havel, 5. místo obsadil Pavel Šimek a 6. skončil Jan Jirák.