Září ve znamení přespolních běhů a mistrovství české republiky na kolečkových lyžích odstartovalo závodní sezónu na „suchu“.

První závody podzimní sezóny se uskutečnili 5.9.2020 již tradičně ve Vysokém nad Jizerou, kde se skupina dorostenců zúčastnila běhu „OKOLO PETRUŠKOVÝCH VRCHŮ“. Díky účasti klubů z Libereckého kraje se na start postavilo mnoho kvalitních sportovců. I přes silnou konkurenci se naši svěřenci z „Olfinu“ dokázali prosadit mezi nejlepší. Ve všech dorosteneckých kategoriích jsme získali 🥇 medaile. V mladším dorostu mezi děvčaty Eliška Bímanová a mezi chlapci Lukáš Bouček, ve starším dorostu pak Jana Leblochová a Ondřej Krákora. Úspěšné vystoupení pak podtrhli ziskem 🥈 medaile ve starších dorostencích Dominik Kašpar a 🥉 medaile mezi mladšími dorostenci Petr Nesládek.

Následují víkend startovali 12.9.2020 „olfiňáci“ na Roayl Bay Posvícenském Koláči, který se uskutečnil ve Studenci. Závodu se opět zúčastnily i kluby ze sousedního kraje, díky čemuž byla konkurence opět na vysoké úrovni. Na start se postavily všechny tréninkové skupiny z našeho oddílu a bylo to znát. Do závodu odstartovalo bezmála 70 „olfiňáků“ a to znamenalo i větší šance na medailové zisky. Na startu bylo téměř 400 startujících v 35 kategoriích. Díky našim výborným výsledkům pak do Trutnova putovalo celkem 21 medailí. Šest🥇 zásluhou Jirky Kysely, Vojty Kysely, Johana Marka, Pavla Melichara, Elišky Bímanové, Jany Leblochové a dále 9 🥈 a 6 🥉 a mnoho dalších předních umístění. Odměnou vítězům byl tradiční posvícenský koláč.

Předposlední zářijový víkend se opět nesl ve znamení přespolních běhů. V sobotu 19.9.2020 se konal závod v běhu do vrchu Jilemncie-Žalý, který byl určen pouze pro starší kategorie od ročníků 2006 a starší. Na závod se tedy postavili svěřenci ze skupiny dorostu. Mezi nejlepší se dokázali prosadit Lukáš Bouček, Jana Leblochová a Ondřej Škoda, kteří skončili ve svých kategoriích shodně na druhém místě a Verča Černá, která obsadila třetí příčku.

Tento den byl také ve znamení Mistrovství České republiky v atletice žactva, kde se na start v závodě na 1 500 m postavila i členka dorostenecké skupiny Eliška Bímanová. Mezi konkurencí atletek se nezalekla rychlého tempa, které panovalo od startu závodu. Většinu tratě se držela v čele závodu a pří náběhu do poslední zatáčky se rozhodla k drtivému nástupu, po kterém doběhla pro 🥉 medaili v osobním rekordu 4:51.80.

Den později 20.9.2020 se uskutečnil přespolní běh O pohár Sportovní akademie, který byl prvním z etapy závodů patřící do přeborů lyžařů Královéhradeckého kraje. Závodu konaného na Horních Mísečkách se z našeho oddílu zúčastnila skupina přípravky a žactva.Krásné slunné počasí přilákalo na start takřka 200 závodníků, převážně z Královéhradeckého kraje. Po skvělých běžeckých výkonech „olfiňáků“ jsme mohli v cíli oslavit 2 🥇medaile zásluhou Štěpána Kudleje a Kláry Retkové a dále 4 🥈 a 2 🥉.

Poslední událostí měsíce září, která každoročně patří k vrcholu letní sezóny, bylo Mistrovství České republiky na kolečkových lyžích dorostu a dospělých, které se opět tradičně konalo v lyžařském areálu Liberec-Vesec. Šampionát byl rozdělen do dvou soutěžních dnů.

První den se uskutečnil sprint na 1 km volnou technikou. Během závodu panovalo velice špatné počasí, které donutilo pořadatele zrušit finálové jízdy, a tím pádem o titulech rozhodla pouze kvalifikační jízda. Kousek od vysněné medaile ze sprintu měla Eliška Bímanová, která dokončila závod na čtvrtém místě a boj o stupně vítězů prohrála o pouhou sekundu. Do desítky nejlepších se dokázala ještě „vecpat“ Lucka Mračková, která skončila na 9. příčce. Zbytku skupiny se tento den moc nedařilo.

V programu druhého dne mistrovství byl distanční závod volnou technikou. Díky výrazně lepšímu počasí se závodem nesla příjemnější atmosféra než předcházející den. První se na start postavily dorostenky mladší, které absolvovaly trať o délce 5 km. Trutnovské holky absolvovaly závod ve velmi vysokém tempu. Eliška Bímanová vybojovala druhou příčku a tím získala svoji první republikovou medaili na kolečkových lyžích a potvrdila formu z předcházejících závodů. Druhou zástupkyní v této kategorii byla Lucka Mračková, která dokončila závod na skvělém 7. místě. V dalším závodě odstartovali dorostenci mladší, kteří absolvovali trať dlouhou 7 km. Zde se představil náš jediný zástupce v této kategorii Lukáš Bouček, který skončil na výborné 8 příčce. Po mladších kategoriích přišli na řadu dorostenky starší. Na stejné délce tratě jako mladší chlapci startovaly dvě trutnovské dorostenky, které potvrdily svou výbornou výkonnost. Jana Leblochová dorazila do cíle na 5. místě a Eliška Kálalová uzavřela elitní desítku. Kromě starších dívek se na startu ukázali i starší kluci. Dominik Kašpar, který se umístil na 21. místě, a o deset příček za Dominikem skončil Aleš Škoda.

Děkujeme všem za podporu a doufejme, že se co nejdříve potkáme na dalších závodech. ⛷🏃🏻‍♂️ Skol