Výběr naší skupiny dorostu se tento víkend účastní rakouského poháru v lyžařském středisku Ramsau am Dachstein. Na startu jsou vedle závodníků z Rakouska, Německa, Maďarska, Slovenska, Švýcarska, Irska i všechny sportovní centra mládeže z ČR.

pořádaný pod horským masivem Dachstein doprovází teple jarní teploty s nádhernou kulisou alpských vrcholků.

V pátek se konal závod ve sprintu volnou technikou. Nejvíce se z trutnováků  ukázali mladší dorostenci/ky. Lukáš Bouček se probojoval až do finálové jízdy a zde obsadil 6. pozici (5. Čech). Těsně unikla finálová jízda Lůce Mračkové, která skončila v semifinále a v konečném pořadí pak obsadila 7. příčku (5. Češka).

Dorostenky starší startovaly společně s juniorskou a ženskou kategorií a v těžké konkurenci obsadila Matilda Ježková 18. příčku a Jana Leblochová 23. pozici.

Bohužel vzhledem k omezenému počtu startujících (vlivem Covid opatření) nemohli na start nastoupit Eliška Bímanová a Jirka Matoulek. Tito dva se tak zúčastnili neoficiálního závodu, společně s dalšími českými závodníky, ve kterém oba skončili na první příčce.

Druhý den mohli nastoupit do závodu s hromadným startem volnou technikou všichni “Olfiňácí”.  Po vítězství z prvního dne se Eliška Bímanová opět poprala s nejlepšími a i přes kolizi se soupeřkou brala v cíli 🥉příčku (2. Češka). Dařilo se také opět Lůce Mračkové, která projela cílem na 12. pozici (5. Češka). V dorostenkách starších skončila těsně za elitní desítkou Jana Leblochová na 11. místě a dvě místa za Jáňou dojela 13. Matilda Ježková.

Mezi mladšími dorostenci byl z našich nejlepší Lukáš Bouček 19., Jirka Matoulek 31., Alexandr Síč 40.

Poslední den je v plánu štafetový závod na 3x5 km v každé kategorii. Tak držet palce !! ✊🏼🍀