Na Horních Mísečkách se v prvním březnovém víkendu odehrálo 3. kolo ČP (2-3. března) a MČR (4. března) v běhu na lyžích dorostu a dospělých. Tento sportovní víkend přilákal na start přibližně 350 sportovců v 8 vypsaných kategorií z celé ČR.

V Intervalovém závodě volnou technikou, který se konal v pátek, se nejlépe prosadila Eliška Bímanová v kategorii dorostenek starších. S tratí se dokázala poprat v 2. nejrychlejším čase. Mezi juniorkami opět potvrdila svoji pozici medailové favoritky i Jana Leblochová, která skončila na 3. příčce, a díky tomu si upevnila pozici vedoucí juniorky průběžného pořadí ČP. Do nejlepší 10 ve své věkové kategorii se dokázali ještě vměstnat Pavel Melichar (7.), Barbora Kvášová (8.) a Aneta Bímanová (10.). Těsně za první desítkou skončil Lukáš Bouček, kterému chyběly na první desítku pouhé 3 s.

Druhý den byl na programu stíhací závod klasickou technikou. Závodníci tedy startovali se ztrátami na vedoucího závodníka z předchozího dne. Jako předchozí den se skvěle vedlo Elišce Bímanové, která se opět postavila na 2. nejvyšší stupínek. V kategorii mladších dorostenek obsadila nepopulární bramborovou pozici Barbora Kvášová, která si tedy dojela pro 4. místo. Mezi juniorkami dojela svůj závod na 5. příčce Jana Leblochová. Zlepšení od předchozího dne zaznamenal i Pavel Melichar, který se dokázal posunout o jednu pozici a skončil na rozšířeném pódiu pro 6 nejlepších. Pozici v nejlepší desítce si udržela i Anetka Bímanová, která si rovněž pomohla o jednu příčku a skončila 8. Zlepšení zaznamenal i Lukáš Bouček, který se posunul na 11. příčku.

Poslední den se konal závod štafet v rámci MČR. Nejlépe se umístilo trio Lucka Mračková, Verča Černá a Eliška Bímanová, které obsadilo 5. místo z nasazených 16 štafet.

Celkově se pro nás a naše sportovce jednalo o úspěšný víkend. Gratulujeme všem zúčastněným a těšíme se na další závody!!