NADCHÁZEJÍCÍ AKCE POŘÁDANÉ A PODPOROVANÉ KLUBEM:

Již tento pátek 20.9.2019 ca. od 15:30 hodin se v prostorách nové dřevostavby na Paradráze bude konat brigáda. Zváni jsou i rodiče dětí na posezení a diskuzi. Probereme i organizaci trutnovského přespolního běhu dne 5.10.2019.

Jako pohoštění jsme pro Vás připravili sud piva Trautenberk, nealko a buřty na opékání.

Těšíme se na Vaši návštěvu, vedení Olfin Car Ski team:)

 

34. ročník MEMORIÁLU KVĚTY LELKOVÉ

(veřejný závod v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje v přespolním běhu)

TRUTNOV 5. 10. 2019

         propozice zde: MKL_přespolák_2019.pdf
 

 

34. ročník MEMORIÁLU KVĚTY LELKOVÉ
(veřejný závod v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje v přespolním běhu)
TRUTNOV 5. 10. 201934. ročník MEMORIÁLU KVĚTY LELKOVÉ
(veřejný závod v přespolním běhu a přebor Královéhradeckého kraje v přespolním běhu)
TRUTNOV 5. 10. 2019

Napsali o nás na Trutnovinkách:trutnovinky.cz/zpravy/aktuality/2019/zari/charitativni-vyslap-na-cernou-horu-ve-prospech-detske-lecebny/?fbclid=IwAR0a7S9WBpaOLvVfp8EqWEWJx4nfCpMnyU0nMXGwH7OrldBJnYlMjecCfts

***PŘIJDTĚ PODPOŘIT NEBO ZAFANDIT I VY***

 

UPLYNULÉ AKCE POŘÁDANÉ A PODPOROVANÉ KLUBEM:

 

Tak jako minulý rok tak i letos pořádá náš klub závod na kolečkových lyžích na Černou horu, kterého se účastní elitní běžci na lyžích jako je Kateřina Smutná, Standa Řezáč nebo Honza Šrail. Bližší informace naleznete na: https://skilauf.cz/index.php/informace

V rámci tohoto závodu, pořádá skupina dospělých 1. ročník charitativního výšlapu pro děti z dětských lázní VESNA.

více info jako událost na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/2380772668807631/

 

 

Děkujeme všem rodičům a dětem.

Olfin Car Ski team z.s.

 

 Ohlednutí za Olfincar trutnovským půlmaratonem 2019 

Článek v Trutnovinkách naleznete zde: trutnovinky.cz/sport/atletika-beh/2019/kveten/a-zase-ten-ukrajinec-pulmaraton-vyhral-volodymyr-timashov-v-novem-rekordu/

               

Olfiňáci si z Deštného přivezli medaile i poháry za titul krajským přeborníků. Kompletní fotogalerii z vydařených nedělních závodů najdete v sekci vlevo. 

Sobotní závody na Dvoračce se vydařily. Olfiňákům přálo počasí, trutnovští závodníci vybojovali celkem 12 medailí. Výsledky a kompletní fotogalerii najdete v odkazu vlevo.

Olfiňáci ze skupiny Marka Kovačiče a Jitky Daňkové v neděli na MČR ve Vrchlabí jasně ukázali, že se s nimi musí počítat. :-) V úvodu předvedla svou formu tradičně Jana Leblochová v závodě s hromadným startem na 3 km klasicky, kdy obsadila parádní 5. místo. Pak se o rozruch postaraly holky ve štafetě, kdy se na čelo čtyřicítky startujících hned v úvodu probojovala Lucka Mračková. Obdivuhodný výkon podala Verča Černá, která předávala na druhém místě, Eliška Bímanová se musela poprat s nejlepšími závodnicemi na závěrečném úseku a díky výbornému finiši vybojovala pro Trutnov 4. místo! Trenéři mohou být pyšní i na chlapeckou štafetu ve složení Lukáš Bouček, Petr Nesládek a Vojta Jindra, kdy se kluci postupně probojovali do první desítky a v silné konkurenci se jim podařilo zakončit závod na 8. místě! Gratulujeme Fotogalerie a výsledky v sekci vlevo.

Dvě medaile z víkendového Mistrovství České republiky z Nového Města na Moravě přivezli Aleš Škoda a Štěpán Stoklasa. Aleš vybojoval stříbro ve sprintu, Štěpán bronz v závodě volnou technikou na 7,5 km. Parádní výkony!!

-------------------------------------------------------------------

Průběžné výsledky poháru KHK lyžařů běžců v sezóně 2018-2019 najdete ZDE.

-------------------------------------------------------------------

Členské příspěvky lze opět platit nadvakrát - 1. splátka do konce října, 2. splátka do konce ledna 2019. Číslo účtu spolu s variabilními symboly najdete v přehledu vlevo - Aktuální stav příspěvků.

K dispozici jsou funkční čepice (250 Kč) a čelenka Alpine Pro (150 Kč). K vyzvednutí u Vládi Šlofara a Oskara Šretra. 

V nové sekci Trutnovský půlmaraton (vlevo) najdete odkaz na stránky Olfincar Trutnovského půlmaratonu.

NABÍDKA KLUBOVÉHO LYŽAŘSKÉHO OBLEČENÍ

Klubové oblečení pro zimní sezónu najdete ZDE (více v sekci Klubové oblečení). Oblečení můžete objednávat u vedoucích jednotlivých tréninkových skupin. Platby za oblečení následně zasílejte na oddílový účet č. 7820330277 Kód banky: 0100, variabilní symbol shodný jako při hrazení členských příspěvků, do poznámky uvést "oblečení".

Aktuální objednávka ZDE.

Sledujte nás na fcb stránkách. Videa, foto, zajímavosti!

https://www.facebook.com/olfin.car.ski.team.trutnov/.

Spolupráce s Českou olympijskou nadací v rámci finanční podpory sportu dětí ve věku od 6 do 18 let

Dopis České olympijské nadace          Dopis Jana Železného

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Pokyny k odevzdávání lyžařského materiálu

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - - - - -

Novinky

Skiduatlon v Adršpachu

27.01.2010 20:20

Ve středu 27.1.2010 se závodníci skupiny žactvo a dorost-dospělí zúčastnili závodu ve Skiduatlonu, který uspořádali nadšenci z Adršpachu (Lukáš Jánský, Petr Kohoutek, Pete, Tomáš Čada (Teplice)). Závodní tratě byly dobře připraveny, vč. depa pro přezouvání lyží. Žáci byli závodem nadšeni, protože tento druh závodu pro ně není často vypisován. Počet kategorií byl oproti klasickým závodům nižší, bylo spojeno více kategorií v jednu, na startu stáli nezvykle společně chlapci i dívky, což bylo divácky atraktivní. I přes mrazivé počasí odjížděli závodníci z Ádru spokojeni.

Výsledky závodu

Středeční kriterium pořádané Ski Skuhrov nad Bělou

20.01.2010 17:05

Závodníci od přípravky až po dorost se ve středu 20.1.2010 zúčastnili kritéria, které se uskutečnilo ve Skuhrově nad Bělou a bylo zařazeno do seriálu Hledá se nová Kateřina Neumannová. Našim závodníkům se dařilo - předžáci mladší (Škoda, Harvánek, Kuhn) zcela ovládli stupně vítězů, podobného úspěchu se podařilo dosáhnout také triu Dudek, Daněk M., Opočenský v kategorii starších žáků. I další trutnovštví závodníci stáli na stupních vítězů (viz výsledky). Skuhrovští uveřejnili na svých stránkách také fotogalerii k závodu.

Trutnovská 12

16.01.2010 17:12

V sobotu 16.1.2010 uspořádal domácí klub závod "Trutnovská 12". Vzhledem k lepším sněhovým podmínkám se závody uskutečnili v areálu Ski-Golf resort Mladé Buky. Závod se konal "netradičně" klasickou technikou. Start závodníků byl po dvojicích. Účast byla v kategoriích žactva poměrně hojná a to díky účasti závodníků z Libereckého kraje. Při vyhlašování výsledků byli nejdříve odměněni závodníci v absolutním pořadí a poté bylo vyhlašováno pořadí závodníků v Královéhradeckém kraji.

Český pohár dospělích - 1. část - Horní Mísečky 6/10 km klasicky s intervalovým startem

20.12.2009 18:00

Český pohár dospělích 1. část - Horní Mísečky - 6/10 km volně

19.12.2009 18:00

Ádrkros 2009

04.11.2009 16:53

Výskledky závodu

Naši borci byli Petem vyhlášeni jako nejlepší klub na Ádrkrosu.

Přespolní běh v Polici nad Metují

11.10.2009 12:50

V neděli 11.10.2009 se uskutečnil v Polici nad Metují tradiční přespolní běh "Kolem Ostaše", kterého se zúčastnili také borci z našeho oddílu.

Trutnovský přespolák

05.10.2009 19:05

Běh do vrchu Jilemnice - Žalý (přespolní běh v Jilemnickém parku)

28.09.2009 16:44

MČR dospělých v běhu do vrchu pro rok 2009

30.08.2009 17:02

MČR dospělých v běhu na kolečkových lyžích pro rok 2009

29.08.2009 17:00

Lezecký trénink žactva na Čížkových kamenech

20.06.2009 10:28

V sobotu 20.6.2009 jsme vyrazili pro mnohé jedince netradičním dopravním prostředkem (vlakem) na lezecký trénink na cvičné skály na Čížkovy kameny. Vlakem jsme dojeli do Bohuslavic a svižnou chůzí se přesunuli na „Čížkáče“. I přes počáteční obavy o svůj život se nakonec všichni zúčastnění přehoupli přes okraj skály a slanili. Kdo chtěl, tak mohl vyzkoušel také výstup na skály s nižší úrovní náročnosti. Do Trutnova jsme vyjížděli ve 14 hod opět vlakem z Bohuslavic.

Trénink se nám vydařil. Počasí bylo slunečné a nikdo se nezranil.

Fotky k akci naleznete ZDE.

Brigáda Černá hora – úklid odpadků ze sjezdovek

13.06.2009 10:36

 V rámci vzájemné spolupráce našeho klubu se skiareálem Černá hora jsme se podíleli na úklidu sjezdovek na Černého hoře. Naším úkolem bylo projít sjezdovku pod lanovkou a Anděl a posbírat odpadky, které na nich zanechali sjezdaři v zimním období.

Do Jánských lázních jsme dojeli z Trutnova přes Mladé Buky a Svobodu na horských kolech. Zpáteční cesta proběhla obdobně. Na vrchol Černé hory jsme se nechali vyvézt lanovkou a dolů jsme šli po svých a sbírali do pytlů odpadky. S politováním musíme konstatovat, že nebyl realizován žádný nález vyšší hodnoty :o/

Brigády se zúčastnili skupiny žactva a dorostu-dospělích. Týmy doplnili také pan Extrým, Pepa Lábus a Zdeněk Plecháč.

Fotky z brigády naleznete zde.

Soustředění Horní Bradlo - 1.-5.6.2009

05.06.2009 10:40

Soustředění v Horním Bradle se již tradičně uskutečnilo v prvním červnovém týdnu v areálu Tesla Horní Bradlo. Soustředění se zúčastnily všechny tréninkové skupiny + žáci ZŠ Komenského ze skupiny všesportovní přípravy + cyklisti ze sportovních tříd. Celkově se VT účastnilo .... sportovců, přitom závodníků Olfin car – Vella Trutnov ... . Na sportovce dohlížela skupina zkušených trénérů, pedagogů a Míša Schreiber (alias Písák).

Přípravka, žáci 3. ZŠ a žactvo vyrazili autobusem a skupina dorost – dospělí se přesunula vlastními silami na horských kolech. Přípravka si vezla kola s sebou a během týdne podnikala výjezdy do okolí. Žactvo mělo připraveno pestrý program, který se skládal z rozvoje atletických technických disciplín (hod oštěpem, skok daleký, překážkový běh, vrh diskem, štafetová předávka), nácviku orientace v mapě a orientačního běhu, pádlování na Seči a rozvoje síly a rovnováhy v lanovém centru. Dorost a dospělí absolvovali objemové tréninky jak běžecké, tak na MTB, kolečkových lyžích a také otestovali své schopnosti v orientačním běhu.

Počasí nám zpočátku přálo a děti tak mohly využít vyhřívaného bazénu v rekreačním areálu. Během týdne se ale ochladilo a přišel i déšť.

I přes nepřízeň počasí se „vétéčko“ vydařilo a splnilo svůj účel. Při závodech orientačního běhu se bohužel nikdo neztratil, a tak jsme k domovu vyrazili v plném složení – přípravka a žactvo autobusem a dorost-dospělí opět po vlastní ose na kolech.

Fotky ze soustředění naleznete zde.

 

Sjíždění Úpy na raftech

01.05.2009 10:45

 Již tradičně skupina žactva oslavila svátek práce na raftech při sjíždění řeky Úpy na trase Havlovice – Babiččino Údolí. Do Havlovic se skupina staršího žactva dopravila na horských kolech přes St. Rokytník a Úpici. Mladší jeli doprovodnými vozy se Zdeňkem Plecháčem a školním autem s Oskarem, resp. Martinou Švarcovou.

Vzhledem k počtu dospělích jsme se v Havlovicích u mostu nalodili do třech raftů. První z nich obsadili starší kluci, kteří se cítili na samostatnou plavbu, ve složení: Opoča, Štěpán, Adam, Hýňa, David, Martin, Hárvy a Thomas Boruvka. Druhého raftu se zmocnily jezinky (Venďa, Jarča, Terka, Anička, Abina, Joha-na a Elis) a jako kormidelníka ulovily Oskara. Poslední raft ovládli mlaďoši (Čenda, Filip, Marek, Adam, Míša, Kryštof a Martin Rychlik) dobrovolně-nedobrovolným kormidelníkem byla nominována Jitka. A tak jsme vyrazili. Po břehu nás doprovázela autem Martina, která zajišťovala také fotodokumentaci, a na kole uháněl Honza A. alias pan Extrým, který natáčel náš výkon kamerou.

Plavba probíhala poměrně poklidným tempem. Vody bylo naštěstí dostatečně, takže plně naložené rafty příliš netrpěly. Jako kritické místo se ukázal splav u Slatinského mostu, kde uvízl raft mlaďochů. Bohužel se nepadařilo raft uvolnit pádli ani vyložením kormidelníka, nakonec musela raft opustit celá posádka. Odtížený raft se poté dal do pohybu, čehož rychle využil Marek a naskočil na něj a zmizel zbytku posádky z obzoru. Mlaďoši a Jitka zůstali bez plavidla v třetině řeky bez pomoci a museli se dostat na břeh, bohužel museli brodit na ten vzdálenější, kde bylo možné se z vody dostat ven. Proud byl poměrně silný a tak se stalo, že nám proud strhl Čendu, který rázem zmizel kdesi v dáli. Namále měl také Martin Rychlík, který zůstal viset na splavu a držel se kamene. Toho se naštěstí podařilo zachránit Jitce. Zbytek posádky se dostal již bez větších potíží na břeh. Čenda se vylovil cca 200 m pod splavem a Máru s raftem zachránili starší kluci, kteří se při záchranné akci také vykoupali. Všichni tedy vyvázli téměř bez újmy. Nejvíce byli z nenadálé situace otřeseni Čenda s Martinem, a tak jsme dále pokračovali bez nich a kluci se vezli autem s Martinou (samozřejmě po převlečení se do suchého oblečení!).

Zbytek cesty do Babiččina údolí jsme již zvládli s přehledem a téměř jako profíci jsme zdolali také Viktorčin splav! Na konci putování na nás již čekal Zdeněk Plecháč a Martina. Domů jsme se potom přesouvali auty a skupina starších s Jitkou dojela na kolech s Hořiček do Trutnova.

Výlet se vydařil! Přibyly nové zážitky a nikdo se neutopil! Uvidíme, co nás na trase potká příští rok :o) Fotky z akce naleztene ZDE.

Všechny články

Přátelské weby

Eva Vrabcová
-Nývltová

osobní stránky reprezentantky ČR v běhu na lyžích a členky našeho oddílu
 

Trutnovinky

mediální partner

 

Fotogalerie: Dřevostavba

/album/fotogalerie-uvodni-stranka/a01-jpg3/

Novinky

20.9.2019 se koná brigáda a posezení pro členy a rodiče klubu

17.09.2019 13:59
Již tento pátek 20.9.2019 ca. od 15:30 hodin se v prostorách nové dřevostavby na Paradráze bude kona brigáda. Zváni jsou i rodiče dětí na posezení a diskuzi. Probereme i organizaci trutnovského přespolního běhu dne 5.10.2019. Jako pohoštění jsme pro Vás připravili sud piva Trautenberk, nealko a...

Olfincar Trutnovský půlmaraton 26.5.2019

13.05.2019 06:26
Leták_Trutnovsky_pulmaraton_2019-page-001.jpg

Stříbro pro Janu Leblochovou z ČP z Jablonce n.N.

09.03.2019 10:46
Žactvo závodilo minulý víkend v Jablonci nad Nisou na Českém poháru. Z klasiky si Jana Leblochová přivezla stříbrnou medaili, ve sprintu obsadila skvělé 4. místo, Lucka Mračková 5. místo. Výsledky a kompletní fotogalerii najdete v sekcích vlevo. 

Mike Ophoff na MS zabodoval v první třicítce!!

09.03.2019 10:44
Mike Ophoff, svěřenec Vladimíra Šlofara, zajel životní závod, při němž se dostal mezi třicet nejlepších závodníků světa ve své kategorii !!! Ve finském Lahti na MS, kde se pohybovala teplota okolo mínus 20 stupňů, dojel na neuvěřitelném 29. místě v závodě na 30 km klasicky s hromadným startem a byl...

Tři medaile pro dorost z Jablonce nad Nisou

09.03.2019 10:43
Dorostenci a junioři mají za sebou úspěšný víkend v Jablonci nad Nisou, kde se konal Český pohár s mezinárodní účastí. Na programu byl nejprve norský sprint, pak závod volnou technikou. Olfiňáci vybojovali tři stříbrné medaile! Dvě Jaroslav Korbelář, třetí Aleš Škoda. Na kompletní přehled výsledků...

Dorostenci bojovali na ČP v Jablonci nad Nisou

03.02.2019 17:30
Dorostenci a junioři mají za sebou úspěšný víkend v Jablonci nad Nisou, kde se konal Český pohár s mezinárodní účastí. Na programu byl nejprve norský sprint, pak závod volnou technikou. Olfiňáci vybojovali tři stříbrné medaile! Dvě Jaroslav Korbelář, třetí Aleš Škoda. Na kompletní přehled výsledků...

Špindlerovská Buď Fitka se vydařila

03.02.2019 17:25
Olfiňáci v neděli vyrazili na krajský závod do Špindlerova Mlýna. Skvělé podmínky trutnovským lyžařům sedly. Vítězství v klasice vybojovala Amálie Kornfeldová, Aneta Bímanová, Štěpán Kudlej, Lukáš Bouček, stříbro patří Petru Nesládkovi, Lucce Mračkové, Bětce Dvorské, třetí příčku obsadil Mikuláš...

Olfiňáci si "odskočili" zazávodit na Benecko

20.01.2019 19:33
Olfiňáci se v neděli zúčastnili pohárového závodu Libereckého kraje na Benecku, který počtem závodníků vždy připomíná MČR. Včera se jich tu sešlo více než 520 a podmínky na trati byly místy velmi náročné. Nejúspěšnější závodnicí se stala Jana Leblochová (3. místo), dalších pět trutnovských běžců se...

Pohárový závod v Polici nad Metují se vydařil

20.01.2019 19:32
První pohárový závod v Polici nad Metují se vydařil. Olfiňáci vybojovali celkem 15 cenných kovů. 1. místo - Matěj Hamáček, Mikuláš Shorný, Eliška Bímanová, Jana Leblochová, Eiška Kálalová, Ondra Krákora, Michal Kuhn, 2. místo - Sofie Anna Plecháčová, Matyáš Buryšek, Bára Vránová, Štěpán Stoklasa,...

Olfiňáci uspěli ve Skuhrově

20.01.2019 19:29
Olfiňáci sbírali body na prvním závodu Poháru KHK, který se konal na konci prosince ve Skuhrově. Domů si odvezli 13 medailí. Kompletní přehled výsledků najdete v přehledu vlevo. 

Přípravka: Aktuální info o trénincích

Aktuální informace o trénincích

03.06.2019 10:04
Po 16.9.2019 15:30 - 16:30 hod Paradráha - běh + obratnost St 18.9.2019 15:30 - 16:30 hod stadion u školy - kolečkové brusle, chrániče, přilba (kdo nemá, přijde bez bruslí) NEJPOZDĚJI VE STŘEDU POTVRDIT ÚČAST NA NEDĚLNÍCH ZÁVODECH (SMS, mail, na...

Právě teď...

Nábor dětí do lyžařské přípravky

01.09.2010 08:42
Lyžařská přípravka právě nyní začíná s tréninky po letní pauze. Pokud máte doma dítko navštěvující první až třetí třídu základní školy, které rádo sportuje a tráví čas v přírodě, tak právě naše lyžařská přípravka je vhodnou pro jeho sportovní vyžití. Náplň tréninků je všestranně zaměřená na rozvoj...

Aktuality

V této rubrice nejsou žádné články.

Aktuality

Aktuální stav příspěvků k 28.8.2019

15.04.2019 11:31
ROZPISaPLATBY_srpen_28.8.2019.xlsx

V sekci Dokumenty uložena pravidla oddílu

31.08.2016 21:50
odkaz ZDE