1. ročník závodu Okolo Pekelského vrchu

26.09.2011 10:02

V neděli 25.9.2011 odstartoval Pohár Královéhradeckého kraje "Olfin Car Cup 2011" prvním závodem v přespolním běhu. Úplně poprvé se běžel závod ve Ski areálu Mladé Buky nazvaný "Okolo Pekelského vrchu". Pořadatelem závodu byl Skipark Mladé Buky ve spolupráci s naším klubem. Zázemí sjezdařského areálu poskytlo kvalitní zázemí pro tento běžecký závod. Závodilo se za krásného slunečného počasí, které přilákalo mnoho závodníků i diváků. Na startu se sešla konkurence z celého kraje. Tratě byly, jak se dalo očekávat, kopcovité a náročné. Pro příští rok jsou již naplánovány některé změny v profilech a délkách tratí. Zlepší se také značení tratí, protože bylo znát, že někteří závodníci měli v rychlosti problémy s orientací na travnatém svahu. Občerstvení pro účastníky této akce bylo zajištěno ve Ski baru u dojezdu sjezdovky. Všichni závodníci obdrželi při prezentaci kupón právě do zmiňovaného Ski baru, který mohli libovolně využít pro své občerstvení. Druhý kupón, který závodníci dostali, bylo možné uplatnit jako druhou jízdu zdarma v nově otevřené letní bobové dráze, která je novou atrakcí areálu pro letní vyžití. Dále bylo možné navštívit celou řadu letních atrakcí jako např. letní tubing, bungee trampolíny, dětské hřiště aj. Více k atrakcím a celému areálu naleznete www.skipark-mladebuky.cz/.

Závod byl první ostrou zkouškou nově se formujícího pořadatelslkého týmu z bývalých či současných klubových závodníků. Hlavním rozhodčím byl Michal Schreiber, velitelem tratí Radek Davídek.

Dalším závodem Poháru Královéhradeckého kraje je přespolní běh "Memoriál Květy Lelkové" pořádaný naším klubem, který se uskuteční v sobotu 3.10.2011 na Paradráze. Těšíme se na hojnou účast!