2. místo Ondřeje Dudka na ČP dorostu v Novém Městě v Krušných horách

29.02.2012 19:18

O víkendu 25.-26.2.2012 pořádal lyžařský klub z Teplic Český pohár dorostu. Bohužel se nejednalo o příliš pořadatelsky podařené závody. Tratě byly úzké, nedostatečně upravené, v pátek na oficiálním tréninku neoznačené atp. Nedostatky na tratích měly dopad i do samotných závodů, protože na programu byl i závod s hromadným startem, kde je třeba dostatek místa na trati a na "velbloudy" by se mělo vejít více než pouze jeden závodník.

V sobotu se jel již zmíněný závod klasickou technikou s hromadným startem. O kolize na trati nebyla nouze. Našim závodníkům se příliš nedařilo. Kromě výsledkových statistik se počítaly zlomené hole či lyže. Nejlepší z našich se na 11. místě umístila Jana Adámková v kategorii dorostenek mladších.

V neděli byl na programu závod volnou technikou s intervalovým startem, kde o výsledcích rozhodovala více aktuální forma než štěstí nepřiplést se do nějaké kolize. V tomto závodě potvrdil dobrou formu druhým místem Ondřej Dudek v kategorii dorostenců mladších. Svou výkonnost z předchozích závodů opět potvrdila Barbora Švarcová, která dokončila na 8. místě. Jana Adámková doběhla opět jedenáctá.

Za čtvrnáct dní čeká na dorostence Mistrovství ČR v Jilemnici, doufejme, že forma vydrží a ostatní naši borci ji stačí vyladit!