3. místo Evy Nývltové na MČR dospělých v NMNM

05.02.2012 21:27

O víkendu 4.-5.2.2012 proběhlo na tratích v Novém Městě na Moravě Mistrovství ČR v běhu na lyžích dospělých s mezinárodní účastí. Na startu se objevila celá česká běžecká špička včetně v neděli startujícího Lukáše Bauera či Martina Jakše. Příští týden se na stejných tratích poběží také závody světového poháru, které se po delší pauze do Nového Města vracejí, takže MČR bylo pro reprezentanty součástí přípravy na tuto akci.

V sobotu se běžel sprint volnou technikou, bez účasti naší nejlepší závodnice Evy Nývltové. Žádný z našich závodníků se v silné konkurenci neprobojoval do první desítky.

Výsledky sprintu

V neděli se závodilo klasickcou technikou na tratích 10 km ženy a 15 km muži. Do tohoto závodu nastoupila už i Eva a doběhla na 3. místě za první Ivou Janečkovou a druhou Martinou Chrástkovou. Eva s tímto umístěním jistě není zcela spokojená, ale vzhledem k prodělané nemoci s antibiotiky se jedná o slušný výsledek. Do startu závodů SP má ještě týden, tak budeme držet palce, aby se jí vrátila forma z TdS. Závod mužů ovládl dle očekávání Lukáš Bauer, který o 20 vteřin porazil druhého Martina Jakše. Ostatní závodníci výrazně zaostali.

Výsledky klasického závodu s intervalovým startem

Zpět