3. místo Terezy Jakoubkové na ZODM 2012

31.01.2012 15:16

V neděli 29. ledna 2012 byla v Ostravě slavnostně zahájena Zimní olympiáda dětí a mládeže 2012. Na olympiádě je jako jeden ze sportů zastoupen i běh na lyžích. Výprava běžců Královéhradeckého kraje čítá 8 závodníků a 2 vedoucí trenéry. Z našeho klubu se nominovali Tereza Jakoubková, Vendulka Mračková a Jan Zástava. Vedoucími výpravy jsou Oskar Šretr a Jakub Opočenský. Bohužel Oskar doufal, že bude výprava našeho klubu početnější, ale ne vždy vše vyjde podle plánu. Z nominace např. vypadla Johana Semeráková a Vendula Blahnová po pádech v závodě na Zadově. Lyžaři běžci jsou na olympiádě ubytování ve Frenštátě pod Radhoštěm a závodí se na tratích na Pustevnách.

První závod čekal na závodníky hned v pondělí, a to závody s intervalovým startem volnou technikou. V kategorii žáků mladších na 2 km volnou technikou doběhl Jan Zástava na 10. místě, lépe se dařilo Jakubovi Švecovi z našeho kraje, který skončil na 4. místě. Ve stejné kategorii dívek doběhla na 5. místě Vendulka Mračková. V kategorii žákyň starších na 3 km volnou technikou potěšila 3. místem Tereza Jakoubková. Závod byl až do cílové pásky otevřený, protože závodnice na 2. až 4. místě doběhly v rozmezí 3 vteřin. Po závodě okamžitě následovalo vyhlašování výsledků. Další ceremoniál čekal na nejúspěšnější ještě večer, kdy probíhá společné vyhlašování výsledků pro všechny sporty.

Více o olympiádě naleznete na https://www.odm2012.cz/.

Fotogalerii doplníme, až se nám naše výprava vrátí zpět.

Zpět