Bohemia Tour 2013

02.04.2013 15:56

Závěr zimy patří již tradičně vícedenním závodům nazvaným Bohemia Tour. Letošní ročník byl poněkud odlišný od let předchozích. Tentokrát se závodilo na tratích v Jablonci nad Nisou a v trojkombinaci závodů - ski cross, závod v lyžařské obratnosti a závod klasickou technikou s hromadným startem. Účast byla poměrně slušná, ačkoliv dost záleželo na dané kategorii. Mužů a žen příliš do závodů nenastoupilo. V sobotu také dost závodníků dalo přednost závodům ve Špindlerově Mlýně za účasti našich nejlepších běžců a biatlonistů. Z našeho klubu se na startu všech závodů představil výběr skupiny žactva a skupina dorostu-dospělých vedená Vladimírem Šlofarem. Do sobotního závodu nastoupili i další členové skupiny žactva, kteří nebyli ve výběru.

Nejlepší umístění našich závodníků v pátečním ski crossu: 4. Ondřej Dudek (dorci),  7. Jan Lebloch (žáci), 7. Martin Švarc (muži), 8. Matěj Opočenský (dorci), 11. Barbora Švarocová (dorky).

V sobotu se nám v dovednostním závodě podařilo2x proniknout na stupně vítězů: 2. Tereza Jakoubková (žákyně), 2. Ondřej Dudek (dorci), 4. Jan Lebloch (žáci), 4. Martin Švarc (muži), 7. Vendula Blahnová, 8. Barbora Švarcová (obě dorky), 8. Martin Rychlík (žáci), 9. Vladimír Šlofar (dorci), 11. Vendula Mračková (žákyně), 11. Tomáš Dudek, 12. Sebastian Kuhn, 13. Jan Zástava (všichni žáci).

A v nedělním závodě jsme dokonce obsadili i příčku nejvyšší: 1. Tereza Jakoubková (žákyně), 2. Barbora Švarcová (dorky), 4. Martin Švarco (muži), 5. Jan Lebloch (žáci),7. Vendula Blahnová (dorky), 8. Ondřej Dudek (dorci), 12. Tomáš Dudek (žáci).

Krásné fotky od pana Dudka naleznete v naší fotogalerii, kde jsou rozděleny do složek po jednotlivých dnech. Za fotky moc děkujeme.

A jak jsme dopadli v celkovém hodnocení seriálu? Tereza Jakoubková skončila na 2. místě v kategorii žákyň, 12-13. byla ve stejné kategorii Vendula Mračková. Po vyrovnaných výkonech dokončil v kategorii žáků na 5. místě Jan Lebloch a 11. byl Tomáš Dudek. V dorostenkách obsadila 3. místo Barbora Švarcová a na 9. místě byla klasifikována Vendula Blahnová. O 3. až 4. místo se v kategorii dorostenců dělil Ondřej Dudek, 11. dokončil Vladimír Šlofar. V kategorii mužů obsadil 4. místo Martin Švarc.