Bronz Terezy Jakoubkové z MČR žactva v Jablonci n. N.

24.02.2012 14:51

Od pátku 17.2.2012 do neděle 19.2.2012 probíhalo na lyžařských běžeckých tratích "Na kolečku" v Jablonci nad Nisou Mistrovství České republiky staršího žactva. Z našeho klubu se nominovali: Tereza Jakoubková, Johana Semeráková, Vendula Blahnová, Jan Lebloch, Martin Rychlík, Marek Richter, Kryštof Schubert, Filip Holý a Adam Prášek. Pro nemoc do závodu nenastoupil Čeněk Augusta. Trenérsky se o výpravu staral Oskar Šretr a Jakub Opočenský. Jediný cenný kov vybojovala v sobotním závodě na 3 km klasickou technikou s intervalovým startem Tereza Jakoubková. Již tradičně o "placce či bramboračce" rozhodovaly vteřinky a Terce to opět o 1,6 sec. vyšlo, tentokrát nepatrným rozdílem porazila Petru Suchou.

V pátečním sprintu volnou technikou nestálo při našich závodnících příliš štěstí. Jejich vyřazení z dalších bojů bylo z důvodu nějakého karambolu na trati. Johana Semeráková se dokonce při pádu zranila, což ovlivnilo její další výsledky na mistrovství. Bohužel ani rozhodčí se nevyvarovali karambolu a došlo ke špatnému výpočtu časů tzv. "Lucky Loosers", tedy těch závodníků, kteří postupují do rozjížděk ne jako přímí postupující (první dva v cíli), ale na základě času z rozjížďky. Toto pochybení stálo účast některých borců ve finále a vyřadilo je z bojů o medaile. Nejlépe z našich zajela Johana Semeráková (ročník 1998), když byla klasifikována na 6. místě. Sedmá v kategorii žákyň ročník 1999 dokončila Tereza Jakoubková.

V sobotu se běžel závod klasickou technikou na 3 km dívky a 4 km chlapci. Jak jsme již psali v úvodu v tomto závodě vybojovala Tereza Jakoubková svůj další důležitý bronz v letošní sezoně. Na trati se také dobře vedl Jan Lebloch, který byl klasifikován na 13. místě v kategorii žáků ročník 1999.

V neděli se běžel závod štafet, kdy štafety byly složeny ze závodníků obou ročníků. Náš klub postavil tři štafety. Dívky běžely ve složení Johana Semeráková, Vendula Blahnová, Tereza Jakoubková a dokončily na 5. místě. První štafeta žáků byla poskládána v pořadí Filip Holý, Kryštof Schubert, Jan Lebloch. Druhá žákovská štafeta byla poskládána v pořadí Marek Richter, Adam Prášek, Martin Rychlík. Žáci obsadili 13. a 15. místo.

Více o atmosféře z Mistrovství vypoví fotogalerie.

Výsledkový přehled:

 

 

 

Zpět