Dospělí na Jelymanu a Šumavském ČT skimaratonu

26.02.2018 11:12

Závodníci  ze skupinydospělích  nezaháleli ani  tento víkend. Úspěšnější část  sezúčastnila   serie dálkových  běhů ČEZ ski tour.  Pátý díl největšího českého seriálu v běhu nalyžích, ČEZ Ski-Tour, se konal v Jeseníkách, kde se za opravdu  mrazivého a větrného počasí běžel  Jelyman.Sobotní závod patřil bruslení a celkové 1. místo  s přehledem vybojoval  Robert Krupička.  Robert se spolehl na kvalitně připravené lyžea výbornou  výkonnost do kopců a hned postartu  se rozhodl svým pronásledovatelůmuniknout a jel tak po celý závod osamocen na čele. Největší  boj sváděl nakonec s větrem a chumelením,když  během závodu  napadlo až 15 cm prašanu a teplota sepochybovala kolem - 13 ºC.  Kvalitnízávod absolvoval  i Michal Karlík,který  skončil celkově 17. a 2. vesvé  kategorii nad 50 let. Na nedělnízávod   klasickou technikou se ještěochladilo a závod se jel v teplotách kolem - 15 ºC,  Robert Krupička ses počasím dokázal opět dobře vypořádat. Ukázalo se, že namazané lyže stoupacímvoskem nejsou  takovou  nevýhodou a i když mu závodníci  na hladkých lyžích  na rovinách  a ve sjezdech mírně odjížděli, ve stoupáních Robertovi nemohli konkurovat.  Robertnakonec zajel na 40 km klasicky celkově 3. místo a vyhrál svoji  kategorii nad 40 let.

Bez úspěchu nebyla ani  druhá skupina, která se zúčastnila Šumavského ČT skimaratonu, který  je zároveň zařazen
do série eurolopet a  na startu  tak byli i zahraniční  závodníci. V  sobotním závodu  na 46 km volnou technikou zajel skvěle Pavel Petr, který
obsadil celkově 5. místo a byl  3. ve své  kategorii nad 40 let. Dobře si  vedl  i celkově 20. Pavel  Šimek.  Na trati  23km volně zajel pěkně Jan Jirák, celkově 27. a 6. ve své kategorii a shodně i Pete Blahna 4. ve své kategorii. Neztratil se ani  náš mecenáš Viktor Kuhn, 11. ve své kategorii. Nedělní závod klasickou technikou zajel  výborně Pavel Šimek, celkově 9. a 2. v