Dvě 4. místa Martina Švarce na MČR dorostu

14.03.2012 14:07

Od pátku 9.3.2012 do neděle 11.3.2012 pořádala SKI Jilemnice Mistrovství ČR dorostu s mezinárodní účastí. Vzhledem ke sněhovým podmínkám byly závody přeloženy do Vysokého nad Jizerou a závodilo se na tratích "Šachty". Ze zahraničních účastníků dorazil pouze tým ze Slovenska. Zejména v mladších kategoriích se sešlo na "české" poměry slušně početné startovní pole, které čítalo až přes 50 závodníků či závodnic.

Z našich závodníků se MČR nejvíce vydařilo Martinu Švarcovi, který v pátečním sprintu klasickou technikou doběhl na 4. místě. Stejného umístění dosáhl také v týmovém sprintu, do kterého nastoupil se skuhrovským Petrem Remešem. Boj o medaile zuřil v tomto závodě do posledních metrů. Při poslední předávce předával Martin Petrovi na 3. místě, současně s dalšími dvěma štafetami. Bohužel asi o 2 vteřiny uteklo těmto dvěma běžcům druhé místo a za třetími zaostali o 2 desetiny. V team sprintu se také zadařilo Michalu Daňkovi ve dvojici s vrchlabským Lukášem Slavíkem, kteří dokončili pátí. Na 8. místě dokončily stejný závod Barbora Švarcová a Jana Adámková.

V individuálních závodech zaběhla také výborně Jana Adámková, když v klasickém sprintu doběhla na 6. místě a Michal Daněk byl desátý. V intervalovém závodě volnou technikou doběhla Barbora Švarcová na 9. místě.

Přehled výsledků:

Mistrovstvím repoubliky byly uzavřeny letošní republikové žebříčky: Listina bodů a Český pohár. V listině bodů skončila Barbora Švarcová na 8. místě v kategorii dorostenek mladších (jako 2. z ročníku). Na 8. místě ukončil sezonu Ondřej Dudek v kategorii dorci mladší. Více k přehledu výsledků na https://sport-casomira.cz.

Tímto závodem také končilo Mistrovství republiky smíšených družstev, naši závodníci byli klasifikováni na slušném 5. místě.