Eva Nývltová nakonec 19. v celkovém hodnocení TdS

10.01.2011 21:22

V sobotu 7.1.2011 se v italském Val di Fiemme běžel předposlední závod letošní Tour de Ski. Jelo se 10 km klasickou technikou s hromadným startem. Vloni Eva na této trati zajela fantastický výsledek, když doběhla na 8. místě. Letos se jí tento výsledek bohužel nepodařilo zopakovat. Startovní pole se poměrně rychle roztrhalo a Eva doběhla na 23. místě a propadla se v celkovém  hodnocení na 20. pozici. Právě jako 20. vyběhla Eva v neděli do závěrečné etapy TdS volnou technikou zakončenou výšlapem do sjezdovky Alpe Cermis. V této etapě Eva zaběhla 22. nejlepší čas a to jí posunulo na 19. příčku v celkovém hodnocení TdS.

Díky fantastickým výsledkům v právě skončené Tour de Ski Eva poprvé ve své kariéře figuruje v tzv. červené skupině (tj. do 30. místa) v celkovém pořadí světového poháru. Po 18 závodech z 31 je Eva na 28. místě  z celkovým počtem 144 bodů. V distančních závodech ji patří průběžne 31 příčka a v krátkých závodech- sprintech 28 příčka. (informace převzata z webu Evy Nývltové).

Věříme, že se Evě bude dařit i nadále. Dalším vrcholem letošní sezony je Misrovství světa, které se koná v únoru v norském Oslo. Konkurence v jednotlivých závodech bude daleko větší než v TdS, ale snad se Eva prosadí.

Zpět