Eva Nývltová v Kuusamo blíže bodům ve SP

28.11.2010 16:40

Od pátku 26. 11. do neděle 28. 11. 2010 se ve finském Kuusamo konal Nordic Open - třídenní závody sětového pháru, kdy vítěz každého dne získal do SP 50 bodů a celkový vítěz 200. Pátečním závodem byl klasický sprint na 1,2 km, v němž Eva skončila v kvalifikaci na 38. místě. V sobotu se běželo 5 km klasicky. Eva v tomto závodě doběhla na 44. místě. V neděli následoval závod volnou technikou na 10 km, do něhož se startovalo se ztrátami z předchozího dne. Eva se během závodu propracovávala stále dopředu a zdálo se, že by mohla urvat první body do hodnocení světového poháru. Nakonec skončila na 32. místě. Nutno podotknout, že všechny závody se běželi v extrémních podmínkách, kdy se teplota pohybovala okolo minus 18-19 stupňů. Doufejme, že si Eva uchová dobré zdraví a bude moci se stejným nasazením bojovat  v dalších závodech SP.