Evě Nývltové se na Tour de Ski daří

02.01.2012 19:15

29.12.2011 v německém Oberhofu odstartoval vrchol letošní lyžařské běžecké sezony seriál devíti závodů „Tour de Ski“. Na startu úvodního prologu jsme na televizních obrazovkách mohli sledovat hned dva odchovance našeho klubu, Evu Nývltovou a Ondřeje Horynu. Ondra byl bohužel ze zdravotních důvodů z celé Tour odvolán ze zdravotních důvodů.

Evě se však daří. Hned v úvodním prologu naznačila, že bude platnou členkou českého týmu. Na trati 2,5 km volnou technikou doběhla na 31. místě. Od bodované 30. ji dělily pouhé 0,2 sec. Na body si však Eva sáhla hned následující den, kdy se běželo 10 km klasickou technikou a startovalo se dle ztrát a bonifikací z předchozího dne. Eva byla v cíli klasifikována na 25. místě, což pro ni bylo důvodem k úsměvu. Na Silvestra se již závodilo v německém Oberstdorfu, kde se měřily síly ve sprintu klasickou technikou. V kvalifikaci obsadila Eva 27. místo. Bohužel v rozjížďkách již na své soupeřky nestačila a vypadla ve čtvrtfinále, lepším časem se však posunula na konečné 25. místo. Dalším závodem v pořadí byl skiatlon na 5+5 km, tedy na tratích o něco kratších oproti běžnému závodu SP (jezdí se na 7,5+7,5 km). Eva se ani v tomto závodě neztratila a dokončila na 34. místě.  Po čtyřech závodech a ca 26 závodních kilometrech v nohách je Eva klasifikována na celkovém 28. místě Tour.

Dnes 2.1.2012 měli závodníci den volna. Zítra celá Tour pokračuje závodem na 3/5 km tentokrát již v italském Toblachu. V Toblachu se pojedou celkem 3 závody, po kterých 6.1. následuje opět volný den před závěrečnými závody ve Val di Fiemme. Evě budeme i nadále držet palce jako i Lukáši Bauerovi a Martinu Jakšovi, kteří mají Tour také dobře rozjetou. Škoda jen, že Tour se nevysílá na české ČT4, kde můžeme sledovat např. velice aktuální MS v orientačním běhu či atletice….