Finále seriálu "Hledá se nová Kateřina Neumannová", MČR žactva staršího, vyhlášení Českého Poháru žactva st. - Zadov

16.03.2010 16:33

O uplynulém víkendu 13. - 14. března 2010 se na šumavském Zadově uskutečnilo finále seriálu "Hledá se nová Kateřina Neumannová", MČR staršího žactva - 2. část a proběhlo zde i vyhlášení Českého poháru staršího žactva. Na Šumavu se vydali téměř všichni členové tréninkové skupiny žactva, kteří byli zdraví a měli potřebnou výkonnost. Členy realizačního týmu byli: Oskar Šretr, Petr Murčo, Vladimír Šlofar, Zdeněk Plecháč, Martina Švarcová a Jarmila Schubertová.

Mladší žáci bojovali v rámci seriálu "Hledá se nová Kateřina Neumannová". Za Trutnov se na start postavili: Vendula Blahnová, Tereza Jakoubková, Čeněk Augusta, Marek Richter, Filip Holý, Kryštof Schubert, Jan Lebloch, Adam Prášek, Martin Rychlík a Michal Plecháč. Na tyto závodníky čekala v sobotu trať dlouhá 2 km, běželo se volnou technikou. Nejvíce se zadařilo Tereze Jakoubkové, která v kategorii žákyně mladší ročník nar. 1999, obsadila krásné třetí místo. V žákyních mladších ročník nar. 1998 obsadila Vendula Blahnová 7. místo. Nejlepšího umístění z žáků dosáhl Filip Holý, který v kategorii žáci mladší ročník nar. 1999, doběhl 10. Druhý den čekala na žáky opět trať dlouhá 2 km tentokrát klasicky. Výborné umístění z prvního dne potvrdila Tereza Jakoubková, která si dokonce o jednu příčku polepšila a doběhla na 2. místě. 10. místo obsadili shodně Vendula Blahnová a Kryštof Schubert.

Výsledky 13.3.2010 Finále "Hledá se nová Kateřina Neumannová" - 2 km volnou technikou s intervalovým startem
Výsledky 14.3.2010 Finále "Hledá se nová Kateřina Neumannová" - 2 km klasickou technikou s intervalovým startem

Pro žáky starší pokračovalo na Zadově Mistrovství České republiky, závody byly rovněž započítávány do finále seriálu "Hledá se nová Kateřina Neumannová". Trutnovské barvy hájili tito závodníci: Barbora Švarcová, Jana Adámková, Ondřej Dudek, Michal a Jakub Daňkovi, Štěpán Schubert, Matěj Murčo, Lukáš Joukal, Hynek Fátor, David Mrkous, Vladimír Šlofar jr. a Adam Götz. V sobotu poměřilo žactvo starší síly ve sprintu volnou technikou. Ve velmi dobré kondici se v tomto závodě prezentovali především žáci starší ročník nar. 1996. 2. místo vybojoval Ondřej Dudek a Michal Daněk byl klasifikován jako šestý. Oba si vybojovali účast ve finále A. Druhý den následoval závod klasickou technikou 3/4 km. Skvělého výsledku v tomto závodě dosáhla Barbora Švarcová v kategorii žákyně st. ročník nar. 1997 na trati 3 km klasicky, když do cíle doběhla na 5. místě, ovšem od stupňů vítězů ji dělily pouhé 3,6 vteřiny. V žácích st. ročník nar. 1997 se svým výkonem zaskvěl nováček v našem týmu Lukáš Joukal, který obsadil 8.místo se ztrátou 11,8 vteřiny na bronzovou medaily. V žácích st. ročník nar. 1998 doběhl jako nejlepší z našich Ondřej Dudek, který se umístil také na 8. místě.

Výsledky 13.3.2010 Mistrovství České republiky žactva staršího - sprint volnou technikou
Výsledky 14.3.2010 Mistrovství České republiky žactva staršího  - 3/4 km klasickou technikou s intervalovým startem (společné výsledky)

Po nedělním závodě proběhlo slavnostní vyhlašování vítězů finále seriálu "Hledá se nová Kateřina Neumannová", do kterého se započítávala umístnění z obou závodů. Vyhlašování probíhalo do 6. místa. Nejúspěšnějším závodníkem byl na 2. místě Ondřej Dudek, 3. místo obsadila Tereza Jakoubková a na podiu stanula také Barbora Švarcová, která byla šestá. Poháry a věcné ceny byly závodníkům předány z rukou Milana Jiráska, předsedy Českého olympijského výboru, a garantem akce Kateřinou Neumannovou. V celkovém pořadí klubů vybojovalo trutnovské žactvo 2. místo z 37 bodujících klubů.

Finále "Hledá se nová Kateřina Neumannová" - celkové pořadí jednotlivců
Finále "Hledá se nová Kateřina Neumannová" - celkové pořadí klubů

Na Zadově byl vyhlášen také Český pohár v běhu na lyžích staršího žactva. Nejlepšího umístění dosáhl opět Ondřej Dudek, který obsadil 3. místo. Do první desítky se vešel také 9. Michal Daněk a 10. Barbora Švarcová. Skvělé výsledky trutnovských reprezentatnů v průběhu celé sezóny byly odměněny ziskem stříbrných medailí v Mistrovství České republiky družstev.

Český pohár - celkové pořadí jednotlivců
Český pohár - celkové pořadí klubů

Zpět