Ganghoferlauf- závod seriálu Euroloppet v zastoupení člena Olfin Car Vella Trutnov

05.03.2014 15:19

2.3.2014 se konal v rakouském městečku Leutasch (poblíž Seefeldu) jeden z největších rakouských dálkových běhů (letos byla rekordní účast 1 800 startujících), který se započítává do seriálu Euroloppet. Zážitek z Laufu přibližuje člen Olfin Car Vella Trutnov - Pavel Šimek.

Jelikož je sněhová situace v ČR taková jaká je a většina dálkových běhů byla zrušena, nezbyla jiná možnost než se vydat za hranice. Touha účastnit se nějakého „laufu“ ve mně přetrvávala již delší dobu- konečně první zářez!

Během týdne se sehnalo ubytování, auto, zaplatilo startovný a ve složení JÁ, Lukáš Havel, Tomáš Čada, Pavel Bezděk jsme se vydali na cestu. Po ca. 7 hodinách jízdy na nás kupodivu nečekaly metrové závěje sněhu jak by si někdo mohl myslet, ale „pouhých“ 20- 30 cm sněhové pokrývky. Z tohoto důvodu se i zkracovaly tratě závodu… z původních 42 km skate na 35 km (2x 17,5 km) ty byly nicméně mistrovsky upraveny (místy i technickým sněhem). Po organizační stránce tedy platí, německá tedy v tomto případě rakouská preciznost opravdu funguje!

Do závodu na 35 km skate se postavilo celkem 453 závodníků, JÁ, Tomáš i Lukáš jsme nakonec startovali z 1. vlny… toto nadšení ze mě ale vyprchalo asi po necelém 1km závodu, kdy mně nějaký dobrák doslova sestřelil a já se ocitl na zemi mezi davem. Lyže, hole i já naštěstí bez úhony, avšak pohled na odjeté startovní pole byl frustrující. Čekal mě tedy stíhací závod čelní skupinky, cestou jsem registroval několikery zlámané hole, asi dvě lyže bez vázání a několik upadlých košíčků- prostě maso.

Asi po 7 km jsem se propracoval do skupinky kde byl i krajan Tomáš Čada, ale čelo závodu už bylo fuč. Tato skupina odjela pospolu celé první kolo a až ve druhém kole se začalo zrychlovat, pole trhat a začínali se sjíždět odpadlíci z vedoucí skupiny. Na konci druhého kola jsem už zůstal JÁ, Němec a dva Rakušani, kde jsem po cílovém finiši nakonec obsadil 26. místo (10. v kategorii).

Závod vyhrál v čase 1:17,35 po závěrečném finiši Simone Paredi (ITA) nad naším Martinem Koukalem (CZ) a třetím Sergio Bonaldim (ITA), JÁ za tým Olfin Car Vella Trutnov tedy pozice 26. se ztrátou 9:48 na vítěze, dále z našich na 48. místě Tomáš Čada z Redpoint Toko Teamu se ztrátou 12:37 a 71. Lukáš Havel se ztrátou 16:57..

Věřím, že se na příští rok mužský manšaft Olfin Car Vella teamu rozroste o další nadšence :o)