Úspěchy našich závodníků na MČR v běhu do vrchu a na kolečkových lyžích

05.09.2010 13:57

O tomto víkendu probíhalo v Liberci lyžařské mistrovství ČR v běhu do vrchu a na kolečkových lyžích. V sobotu 4.9. se běželo do vrchu z Pilínkova na Ještěd. Dorostenky a dorostenci mladší běželi trať dlouhou 4,5 km, všechny ostatní kategorie 6,5 km. Nejlepších výsledků dosáhly ženy Eva Nývltová a Ivana Kadrmanová. Eva doběhla v kategorii žen první a získala titul Mistryně ČR. Ivana skončila na 5. místě v kategorii žen a ovládla závod juniorek. Další medaili bral Oldřich Schejbal v kategorii juniorů, když doběhl na 3. místě (11. místo v kategorii mužů). Na 8. místě doběhl Martin Švarc v kategorii dorostenců starších a na 9. místě se umístil Patrik Meisner v kategorii dorostenců mladších. 37. doběhl Pavel Vozka mezi muži.

V neděli 5.9.2010 se závodilo na tratích ve Vesci. Jelo se na kolečkových lyžích volnou technikou. Dorost mladší a dorostenky mladší běželi 7 km, dorostenci starší a ženy 10,5 km a muži 21 km. Ivana Kadrmanová potvrdila v tomto závodě skvělou formu a v juniorkách opět vybojovala titul mistryně ČR (6. místo v ženách). Eva Nývltová doběhla tentokrát na 2. místě za vítěznou Kamilou Rajdlovou z DULI. V kategorii dorostenek starších brala bronzovou medaili Alena Schejbalová, která se v letošní přípavě potýká se zdravotními problémy a nemůže běhat, tudíž v sobotu nestartovala. Za zmínku stojí ještě umístění Patrika Mesinera, který ve své kategorii doběhl na 9. místě.

Výsledky ze závodů jsou na Sport-časomíra.

Fotogalerie z vyhlašování výsledků

Pozn. Evu Nývltovou uvádíme jako závodníci našeho klubu, i když ve výsledkové listině u ní naleznete příslušnost pod SKP Jablonec. Eva se vrací do našeho klubu a absolvovala zde také celou letní přípravu. Její přestup se řeší.

Zpět