MČR žactva - 2. a 3. den

20.02.2011 20:21

V sobotu 19.2.2011 pokračovalo druhým dnem Mistrovství ČR staršího žactva na Benecku, a to závodem na 3/4 km volnou technikou s intervalovým startem. Vynikající formu v něm potvrdila Barbora Švarcová, která v ročníku 1997 obsadila 6. místo.

V neděli 20.2.2011 se běžel štafetový závod na 3x3 km klasickou technikou. Startovalo se oproti předchozím dnům pouze ve dvou kategoriích – dívky a chlapci, ročníky 1997 a 1998 dohromady. Náš klub postavil tři oddílové štafety. Dívky běžely ve složení Johana Semeráková, Vendula Blahová a Barbora Švarcová. Všechny odvedly na trati výborný kus práce a do závodu daly vše, což jim vyneslo krásné 4. místo. V kategorii žáků rozbíhal první trutnovskou štafetu Adam Götz, na druhém úseku jel David Mrkous a finišoval Hynek Fátor. I tato štafeta vybojovala v silné konkurenci krásné 8. místo. Třetí štafeta běžela ve složení Vladimír Šlofar, Čeněk Augusta a Marek Rychtr. Trenér Oskar Šretr byl s výsledky nedělního závodu velmi spokojen. Umístění našich štafet  je o to hodnotnější, že byly postaveny pouze z domácích závodníků a obstály i mezi štafetami, které byly stavěny na krajské úrovni.

Nedělí skončilo také Mistrovství ČR smíšených družstev žactva, do něhož se započítávaly závody Českého poháru v Jeseníkách a Mistrovství ČR na Benecku. Díky vyrovnaným a bojovným výkonům všech členů týmu, obsadil náš klub výborné 6. místo.

Poslední velkou akcí, která čeká na závodníky mladšího i staršího žactva, je finále programu „Hledá se nová Kateřina Neumannová“. Závody proběhnou v termínu 3. – 6. března 2011 na šumavském Zadově.

Výsledková listina - sobota 19.2.2011 - 3/4 km volnou technikou s intervalovým startem

Výsledková listina - neděle 20.2.2011 - štafeta 3 x 3 km klasickou technikou

Pořadí družstev v kategorii žactva - konečné pořadí pro sezonu 2010/2011

FOTOGALERIE

Zpět