Medaile z ČP dorostu z Horních Míseček

09.01.2013 20:55

Od 4.1. do 6.1.2013 probíhal na Horních Mísečkách Český pohár dorostu i dospělých. Prvním závodem byl prolog na 2,5 km dorostu a sprint v kategorii dospělých klasickou technikou. V prvním velkém závodě sezony se zadařilo Barče Švarcové, která v kategorii dorostenek mladších brala stříbrnou medaili.   Na 7. místě doběhla Jana Adámková v kategorii dorostenek starších. V sobotu se jelo volnou technikou s intervalovým startem. Barbora Švarcová zajela 5. čas, shodně na 5. místě dojel Ondřej Dudek v kategorii dorců starších. Jana Adámková se umístila na 10. příčce. V neděli končíl třídenní maraton závodů intervalovým závodem klasickou technikou pro dorost a skiatlonem pro dospělé. Barbora Švarcová zakončila svou vyrovnanou sérii 6. místem. Velmi dobrým výkonem se blýskla Jana Adámková, která celou trať bojovala o první místo, nakonec zaostala za vítězkou o 4,1 vtěřiny, což jí řadilo až na 3. příčku. 11. místo obsadil Vladimír Šlofar (dorci ml.) i Ondra Dudek (dorci st.). Ostatním našim závodníkům vstup do sezony příliš nevyšel.