Oldřcih Schejbal 27. na ME v běhu do vrchu

05.07.2010 14:58

Včera 4. července 2010 se běželo v bulharské Sapareva Banya o evropské tituly v běhu do vrchu jednotlivců i družstev. Za Českou republiku nastoupil v kategorii juniorů i závodník našeho klubu Oldřich Schejbal. V silné evropské konkurenci doběhl na trati dlouhé 9 km, která se běžela na 3 km okruzích s náročným výběhem a seběhem, na 27. místě jako 3. nejlepší z našich a jeho umístnění se započítávalo také do pořadí týmů (vždy první tři závodníci z dané země, startovat mohli 4 závodníci). V pořadí týmů se čeští junioři umístili na celkovém 5. místě z 15ti startujících týmů. Český tým běžel ve složení Petr Kaminski, Petr Lukeš, Oldřich Schejbal a Pavel Ondrášek.

Jak jsme avizovali, v kategorii seniorů reprezentoval ČR také trutnovský rodák Petr Pechek, který absolvoval trať v délce 12,2 km. Petr Pechek doběhl na 21. místě jako nejlepší z Čechů, společně s Jiřím Vojákem, Janem Havlíčkem a Martinem Kučerou obsadil 6. místo v konkurenci 19 startujících týmů.

V nominaci jsme omylem přehlédli další startující Trutnovačku Janu Pechkovou, která startovala v kategorii žen na trati 9 km. Jana doběhla na 48. místě. Spolu s týmovými kolegyněmi Taťánou Metelkovou, Ivanou Sekyrovou a Pavlou Havlovou obsadila 6. místo v týmech.

Více informací na oficiálních stránkách ME.