Olfiňáci zdolali Italskou Marcialongu

31.01.2018 12:35

Italskou Marcialongu, nejpočetnější a nejdelší  závod série Visma Ski classic  mimo  území  Skandinávie, patřící  mezi  nějvětší 3  závody v klasické  technice absolvovali naši  závodníci.  Trať závodu je  dlouhá 70 km, na startu  stálo 6409 závodníků a v limitu  závodu jich dojelo do cíle v Cavalese 5559. Trať je poměrně úzká a špatně se na ní předjíždí, nespornou výhodou pro zajetí dobrého  času je být v prvních  vlnách, jinak se na trati  tvoří  zácpy ve stoupáních  a technických sjezdech. Některé pasáže jsou i kvůli lámání holí poměrně nervózní, přesto má závod  skvělou atmosféru, která je umocněna výhledy na Italské Dolomity v okolí a průjezdy jednotlivých  městeček. Prvních 18. km vede trať  do mírného kopce s občasnými  výjezdy, od 18. do 67. trať převážně klesá. Závěru dominuje poměrně brutální stoupání do  městečka Cavalese. Naši závodníci se v mase závodníků neztratili a dojeli do  cíle, Zdenda Melša na celkovém 239. místě( startoval z 2. vlny), Lukáš Havel jako 441.( startující ze 3. vlny), oba měli oproti  celkovému pořadí  ještě výrazně lepší  výsledek v závěrečném stoupání Cascaty. Kratší Marcialongu light na 45 km s cílem v Predazzu  dojela i Maruška Havlová, která skončila ve své kategorii 14., na trať  vyjela společně s dlouhou tratí  z 12. vlny a hltala  v chumlu těch  neskalnějších  závodníků opravdu silné zážitky. Naši  jezdci šnůru  Visma Ski Classic neopouští a Zdenda pokračuje Cortinou Toblach již příští víkend, opět můžete sledovat přímý přenos v televizi, držíme palce.