Dospělí Olfiňáci na Orlickém skimaratónu

10.03.2017 15:05

Na start 20km závodu volnou technikou se postavily více než dvě stovky závodníků, mezi nimi i 9 Olfiňáků. V kategorii muži do 40 let vyhrál Robert Krupička, bývalý reprezentant a účastník několika Red bull Dolomitenmanů hájící barvy Olfinu. Pro 2. místo si dojel Pavel Šimek. V kategorii mužů nad 50 let si dojel pro 3. místo Viktor Kuhn a v ženách se na 2. příčce umístila Jana Adámková. Dále se ve svých kategoriích umístili 4. Pete Blahna, 11. Matúš Sprinz, 13. Patrik Meisner, 16. Adam Götz, 59. David Mrkous. Nedělní klasika měla na programu závody na 10 km, 20 km a 39 km. Hlavní závod Orlického maratonu na 39 kilometrů vyhrál Radek Šretr - odchovanec a dlouholetý reprezentant Olfin Car Ski teamu. Naši si v kategorii muži do 40- ti let dojeli pro 13. místo Robert Krupička a Pavel Šimek pro 18. místo. Mezi ženami vybojovala první místo Monika Pokorná druhé místo však naše Jana Adámková. Mezi muži nad 40 let pak dosáhl na druhou pozici Lukáš Havel. Další závodnici Pete Blahna byl ve své kategorii na 5. místě a Patrik Meisner  na 9. místě. 33. ročníku Orlického maratonu se účastnilo 829 závodníků, což je nový rekord závodu!!!