Přehled výsledků Evy Nývltové na Tour de Ski

10.01.2012 19:06

V neděli 8.1.2012 skončil letošní ročník Tour de Ski. Byl tvrdý. Závodníci v 11 dnech absolvovali 9 závodů. Jeden závod na 3/5 km klasickou technikou s intervalovým startem byl novinkou. Tour byla prestižní v tom, že byla jediným vrcholem této sezony. Příští rok jí bude konkurovat Mistrovství světa ve Val di Fiemme.

Eva byla se svými výsledky během Tour spokojená. Dařilo se vybrat dobré lyže. Výsledkem bylo celkové 18. místo, což je o příčku lepší než v loňském roce, ale v daleko větší konkurenci, neboť vloni vynechávala např. Marit Bjoergen a další top závodnice kvůli Mistrovství světa v Oslo. 18. místo je tedy daleko cennější. Nejlepším výsledkem bylo letos 10. místo ve sprintu. V kvalifikaci zajela Eva až poslední (30.) kvalifikační čas. Z těžké rozjížďky s Marit Björgen a Justynou Kowalcyk Eva postoupila časem jako "Lucky looser". Více informací z Tour naleznete na Eviných osobních stránkách (www.evanyvltova.cz).

V mužské kategorii musíme ocenit celkové 5. místo Lukáše Bauera a 9. místo Martina Jakše.