4x zlato a 4x stříbro z letního Mistrovství ČR dorostu a dospělých 2011 vč. foto

12.09.2011 17:21

O víkendu 10.-11.9.2011 proběhlo v Liberci letní Mistroství ČR dorostu a dospělých 2011 nazvané Ski Tour Liberec. V sobotu se závodilo o mistrovské tituly v běhu na kolečkových lyžích na běžeckých tratích v areálu ve Vesci. Dopoledne byl na programu sprint a odpoledne následoval distanční závod. V neděli následoval závod v běhu do vrchu Pilínkov-Ještěd, do něhož se startovalo gundersenovou metodou (tedy v odstupech dle ztrát z předchozího dne). Výběh nebyl vyhlašován jako samostatný mistrovský závod jako tomu bývalo v minulosti. Tituly se udělovaly za celkové pořadí všech závodů.

Našim závodníkům se dařilo hned v první disciplíně - sprintu na kolečkových lyžích. Mistrem ČR v kategorii dorostenci mladší se stal náš závodník Ondřej Dudek, stříbro vybojovala v kategorii žen Eva Nývltová ačkoliv byla až třetí ženou v pořadí. Vítězkou kategorie žen se stala Karolína Grohová, druhá v cíli Kateřina Smutná nebyla v mistovském závodě vyhlašována, protože závodí za Rakousko. 

Výsledky sprintu

Odpoledne se závodilo na dlouhé trati. Na trati 7 km volnou technikou v kategorii dorci mladší zvítězil s minimálním rozdílem Ondra Dudek. V kategorii žen zvítězila na trati 10,5 km volně Eva Nývltová. Další medaili pro náš klub přidal ještě Martin Švarc v kategorii dorostenců starších na trati 10,5 km, když do cíle přijel na 2. místě. Za zmínku stojí také 8. místo Radka Šretra v kategorii mužů.

Výsledky distančního závodu

V neděli následoval výběh Pilínkov-Ještěd, který se započítával do celkové klasifikace Ski Tour Liberec 2011. Další zlato do sbírky si tento den připsala Eva Nývltová, která suverénním výkonem v běhu utekla všem soupeřkám. Druhá v cíli Petra Nováková byla časem z běhu o 2:30 pomalejší než Eva. Škoda, že do závodu nenastoupila Kateřina Smutná, která by Evě byla lepší soupeřkou. Na celkovém 2. místě v kategorii dorci ml. do cíle přiběhl Ondřej Dudek, kterého v běhu udolal Michal Novák se Slovanu Karlovy Vary. Na 2. místě byl klasifikován také Martin Švarc v kategorii dorci st. za Martinem Knopem z Jablonce.

Výsledková listina celé Ski Tour Liberec

Ve všech závodech se také dařilo odchovanci našeho klubu Ondřeji Horynovi, který je nyní závodníkem Dukly Liberec a je pro tuto sezonu zařazen do reprezentace. Ondra skončil celkově na 2. místě v kategorii mužů za oddílovým kolegou Martinem Jakšem.

Všem medailistům gratulujeme a budeme věřit, že medailovém žně budou pokračovat i v zimní sezoně!

Fotogalerie

 

Zpět