Slavic Cup na Horních Mísečkách

28.12.2012 08:04

Dne 21.12.2012 odstartovaly první závody v běhu na lyžích pro kategorie juniorů a dospělých. První RKZ byl zároveň závodem zařazeným do  poháru "FIS Slavic Cup", což na start kromě české špičky přilákalo také závodníky ze zahraničí. Za náš klub nastoupili Alena Schejbalová, Radek Šretr, Martin Švarc, Pavel Vozka a Jan Grundmann. První den se jelo 5/10 km klasicky s intervalovým startem.  První místo v kategorii mužů ovládl  Lukáš Bauer, ženské stupně zabraly reprezentantky Polska, na třetí místo se vtísnila Karolína Grohová. Nejlepším dosaženým umístěním našich závodníků bylo 32. místo Aleny Schejbalové a Radka Šretra v celkovém pořadí. Druhý den následoval závod volnou technikou s intervalovým startem na 10/15 km volnou technikou. Závod mužů již za neúčasti Lukáše Bauera vyhrál odchovanec našeho klubu Ondřej Horyna, který momentálně závodí za Duklu Liberec. Bohužel vítězství v tomto závodě a 3. místo z prvního dne nestačilo Ondrovi, aby se nominoval na Tour de Ski. Nejlepšího výsledku z našich závodníků dosáhl Radek Šretr, který doběhl na slušném 11. místě.

Výsledková listina 5/10 km klasicky s intervalovým startem

Výsledková listina 10/15 km volně s intervalovým startem

Zpět