Sraz SpS v Novém Městě na Moravě

15.02.2012 15:03

V termínu konání závodů Světového poháru v Novém Městě na Moravě byl tamtéž svolán kontrolní sraz sportovních středisek a školení trenérů sportovních středisek (SpS) a sportovních center mládeže (SCM). Do dějiště závodů SP vyrazili vybraní závodníci podle aktuálních žebříčků letošní sezony v pátek odpoledne. Z našeho klubu byli pozváni: Vendula Blahnová, Tereza Jakoubková a Jan Lebloch.

V pátek bylo na programu pouze večerní školení trenérů s rozbory techniky. V sobotu kolem 9 hodiny vyrazili naši závodníci s Oskarem na hodinovou vyjížďku na turistických tratích v okolí Tří Studní, kde byli závodníci ubytováni. Potom již následoval rychlý přesun do dějiště závodů Světového poháru na závod žen klasickou technikou s hromadným startem na 15 km. Všichni účastníci srazu byli vybaveni do tzv. 3 zóny pro sportovce a mohli se tak pohybovat v blízkosti samotných závodníků v rámci stadionu. Odpoledne se děti s trenéry vrátili na start mužské 30. V sobotu ve večerních hodinách pokračovalo školení trenérů setkáním se servismany firmy Swix, které přivedl Jan Weishäutel. Povídání bylo především o novinkách v servisu lyží vč. instruktáže přípravy lyží a nových technik zažehlování prášků atp., což bylo velmi zajímavé a přínosné. Tito servismani objíždějí celý seriál SP a mají za úkol pro Swix testovat nové vosky, testovat nejlepší mazání pro jízdu a zajišťovat servis pro závodníky jezdící pod Swix (např. výměna hůlek aj.). V neděli byl na programu závod dětí klasickou technikou na ca. 1 km formou štafet sestavených z účastníků SpS srazu. Děvčata si večer losovala partnera do štafety. Bohužel na spoustu závodnic nevyšli závodní partneři, a tak místo nich startovali náhradníci z domácího SK Nové Město na Moravě. ....V neděli ráno tudíž vyrazili naši borci na prohlídku tratě, která musela skončit než se na stadionu začaly na svůj závod připravovat závodnice SP. Ve 13 hodin odstartoval již avizovaný závod mladých nadějí českého běžeckého sportu. Bohužel divácká kulisa nebyla přílis početná. Na závod štafet žen moc diváků nedorazilo a ti, kteří dorazili, upřednostnili v pauze mezi ženským a mužským závodem ohřátí se a občerstvení. Po svém závodě ještě závodníci zhlédli první dva úseky mužských štafet a následoval odjezd domů.

Pro mladé závodníky byla návštěva závodů světového poháru velkým zážitkem. Konaly se hony za autogramy. Nejvíce přístupní byli prý Švédové. Po mužské 30 se dokonce konala bitka o odhozené startovní číslo Markuse Hellnera....Doufejme jen, že mrazivé počasí přečkají naši závodníci ve zdraví, neboť příští víkend na ně čeká třídenní Mistrovství České republiky v Jablonci nad Nisou, kam se vydají již ve čtvrtek ráno.

Fotogalerie

Zpět