Testy sportovních středisek

05.10.2010 21:37

Od pátku 1.10. do neděle 3.10. se v Karlových Varech konaly testy členů sportovních středisek. Testy byly povinné pro ročníky 1996, 1995, tedy závodníky, kteří budou v letošní sezoně mladšími dorostenci. Z Trutnova se testů zúčastnili Ondřej Dudek, Matěj Murčo, Štěpán Schubert a Jana Adámková. Pro tyto testy byla trutnovská výprava rozšířena o 3 závodníky ze Skuhrova - o Kristýnu Holíkovou, Šárku Jiráskovou a Martina Štefka.

Testování začínalo v pátek večer vědomostním testem ze všeobecných znalostí nejen ze světa sportu, protože jak již tvrdil italský trenér Conconi: "Práce má smysl pouze s inteligentními sportovci". V sobotu se v rámci testů všichni účastnili přespolního běhu v Karlových Varech. Závodníci zdolávali nezvykle dlouhou trať v délce 6 km chlapci, 3 km dívky. Při vyhlašování výsledků byly ceny předávány olympijským medailistou Lukášem Bauerem. Po obědě následovala procházka po kolonádě. Na odpoledním programu byly potom dovednostní disciplíny typu kop na branku, hod na koš, driblink, slalom s medicimbálem. Vzhledem k nepříznivému počasí se neuskutečnilo večerní opékání buřtů, přesto se účastníci testů nenudili, neboť se utkali ve skupinovém zpěvu. Testy pokračovaly v neděli dopoledne atletickými disciplínami - běh na 240m, šestiskok, skok snožmo z místa. Soutěžní dopoledne bylo zakončeno tradičním fotbalovým utkáním výběru závodníků proti trenérům.