V Oslo odstartovalo Mistrovství světa v klasickém lyžování

25.02.2011 14:37

V norském Oslo ve čtvrtek 24.2.2011 odstartovalo pro běžce na lyžích závodem ve sprintu volnou technikou Mistrovství světa v klasickém lyžování. Ženský závod ovládla suverénka letoší sezony domácí Marit Björgen. Druhá doběhla Italka Arianna Follis a třetí skončila Slovina Petra Majdičová před krajankou Vesnou Fabjan. Úspěchem je šesté místo Slovenky Aleny Procházkové. Z českých závodnic se na startu objevila pouze závodnice našeho klubu Eva Nývltová, která však neprošla sítem kvalifikace. Budeme věřit, že se jí v dalších závodech bude dařit lépe. Po medailovém úspěchu na Zimní světové univerziádě ve sprintu prodělala Eva virosu s vysokými horečkami, což byl také důvod, proč nenastoupila k dalším závodům na univeziádě. Po návratu z Turecka Eva ihned zahájila náročnou závěrečnou přípravu před Mistrotvstvím světa v Oslo na Horních Mísečkách. Uvidíme tedy, jak se její tělo se vším vypořádá.