Letní prázdniny utekly poměrně svižným tempem a jak to už pravidelně bývá, skupina dorostu a dospělých vyrazila za “prvním” sněhem do německého Oberhofu, kde absolvovali první hodiny tréninku na sněhu ve specializovaném tunelu určeném výhradně pro běžce na lyžích a biatlonisty. Kromě tréninku na lyžích využili „Olfiňáci” i skvělého zázemí, které toto sportovní město poskytuje, a to zejména kolečkových drah a upravených lesních tratí pro běhání.
Po příjezdu z tréninkového kempu se užší výběr skupiny dorostu a dospělých zúčastnil Krušnohorského Poháru na kolečkových lyžích v německém Altenbergu, kterého se zúčastnili všechny velké i malé lyžařské oddíly.
V sobotu 2.9. byl na programu v dopoledních hodinách prolog volnou technikou. Nejlepším výsledkem se ukázala momentálně nejlepší trutnovská reprezentanta Terka Beranová, která kategorii žen suverénně ovládla🥇. Druhé nejlepší umístění zaznamenal Pavel Melichar (st. dorostenec), který skončil na 7. pozici. Dále se v dobré formě prosadil zbytek týmu: 10. Aneta Bímanová (st. dorostenka), 13. Jana Leblochová (juniorka) a 14. Lukáš Bouček (junior).
V odpoledních hodinách byl na programu běžecký kros. Jako v ranních hodinách dokázala znovu opanovat svůj závod Terka Beranová🥇. Kromě Terky se tentokrat postavili na stupně vítězů duo Pavel Melichar🥉a Jana Leblochová🥉, kde oba dokončili závod na bronzové pozici. Oproti ránu se dokázala zlepšit i 7. Aneta Bímanová a 8. Lukáš Bouček.
Završením závodního víkendu byl pak stíhací závod klasicky. Stejně jako předchozí den opanovala kategorii žen Terka Beranová!🥇, která nad druhou ženou vyhrála v celkovém pořadí o téměř dvě minuty. Skvělý třetí závod zajel i Pavel Melichar, který do posledních metru bojoval o bronzovou příčku v celkovém pořadí, bohužel na poslední chvíli ho stihli předjet dva soupeři a tak dokončil etapový závod na 5. příčce. Do nejlepší desítky se prosadil i zbytek „Olfiňáků”. Na 7. místě v celkovém pořadí skončila Jana Leblochová, na 8. pozici dojel Lukáš Bouček a 10. pozice patří Anetě Bímanové.